Dodano: 12 stycznia 2022 10:09
Głuszyca. Gigantyczne zainteresowanie Sudecką Żyletą. W czasie zapisów online zawiesił się serwer
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zapisy do dziesiątej Sudeckiej Żylety w Głuszycy. Chętnych było tak wielu, że system, który wykorzystano do rejestracji uczestników zawiesił się już po kilkunastu minutach. Ostatecznie lista sześciuset zawodników jest już skompletowana. Organizatorzy nie wykluczają jednak dodatkowego naboru, bo ci, którzy w wyznaczonym terminie nie opłacą wpisowego, zostaną z listy usunięci.
Pieszy maraton Sudecka Żyleta to już legendarna impreza, na którą zjeżdżają zawodnicy z całej Polski. W tym roku zimową edycję zaplanowano 19 lutego. To jedna z najtrudniejszych imprez tego typu w kraju. Uczestnicy mają do pokonania pętlę liczącą blisko pięćdziesiąt kilometrów.
Każdego roku w Głuszycy organizowane są dwie edycje Sudeckiej Żylety – letnia i zimowa. Zainteresowanie zawodami jest ogromne. W czasie rejestracji na najbliższą edycję serwery serwisu, który rejestrował zawodników zablokowały się już po kilkunastu minutach.
– Podejrzewamy, że zapisy trwały kilka minut. Ci, którym się udało, mają czas na opłacenie startu do 16 stycznia. Jeżeli tego nie zrobią to po 16 stycznia będzie dogrywka i będzie szansa na dopisanie się do listy. W tej chwili zapłaciło około czterystu osób – mówi Sabina Jelewska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Głuszycy.
Trasa przy każdej edycji imprezy jest nieco modyfikowana, tak aby uczestnicy poznawali różne szczyty w regionie. Start i meta oczywiście w Głuszycy.
– Idziemy na Rogowiec, gdzie są pozostałości zamku. Idziemy na Trzy Strugi, atakujemy Andrzejówkę, potem Bukowiec, dalej do Sokołowska, tam wchodzimy na Suchawę, później pas graniczny, Osówka i Włodarz – mówi Marcin Wiącek, organizator i pomysłodawca marszu.
Najlepsi trasę pokonują w niespełna pięć godzin. Tempo zależy oczywiście od panujących warunków. Zdarza się, że uczestnicy marszu muszą brnąć przez grube warstwy śniegu, w czasie innej edycji musieli poradzić sobie z oblodzonymi szlakami.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
W ubiegłym roku nie udało się zorganizować zawodów. Tak wyglądał start dwa lata temu.

Zobacz także
- Porsche vs Fabia. Kolizja na rondzie Niepodległości
- Duża awaria energetyczna na Szczawienku i Piaskowej Górze. Spora część ulic bez prądu
- Ponad 2 miliony wyświetleń i 400 tysięcy użytkowników! Dziękujemy!
- Policja apeluje. Nie zostawiaj dziecka ani psa w nagrzanym aucie – upał może zabić
- Wałbrzych przebuduje Lubelską za 8,5 mln zł. Będą nowe parkingi i ścieżka rowerowa
- Pędził 104 km/h przez Wałbrzych. Stracił prawo jazdy, zanim zdążył się nim nacieszyć
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Inwestycja za pięćset milionów Euro
Sytuacja trudna do zaakceptowania. Władze Wałbrzycha komentują sprawę hospicjum
Ponad 90 tysięcy odwiedzających i 600 tysięcy złotych przychodu. Wieża widokowa w Parku Sobieskiego kończy rok działalności
Głuszyca ma wody termalne, ale bez szans na kąpieliska. Miasto rozważa inne wykorzystanie odwiertu
Wałbrzych zyskuje nową markę! Ultima Auto otwiera salon MG!