Dodano: 8 marca 2023 07:18

Głuszyca. Duże utrudnienia na drodze do Podziemnego Miasta Osówka. Rusza remont niewielkiego mostka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Z bardzo dużymi utrudnieniami muszą się liczyć turyści chcący zwiedzić Podziemne Miasto Osówka w Głuszycy. Wszystko z powodu przebudowy niewielkiego mostka w miejscowości Kolce. Ta przeprawa to jedyna od strony Głuszycy droga dojazdowa do tej atrakcji turystycznej.

Chociaż firma wchodzi na obiekt już za kilka dni, to według informacji, jakie zdobyliśmy od starosty wałbrzyskiego, nie musi to wcale oznaczać, że most zostanie natychmiast zamknięty. Prędzej czy później tak się jednak stanie i dojazd do Osówki będzie mocno utrudniony.

Cały czas pracujemy zarówno ze starostwem powiatowym, jak i z wykonawcą, aby jak najlepiej oznakować dojazd do Osówki, zwłaszcza w kontekście turystów i autobusów. Udało nam się znaleźć taki kompromis: a więc mieszkańcy będą dojeżdżali przez las, przez wieś Kolce, natomiast dla turystów i autobusów zostanie wyznaczony objazd aż od Bartnicy – mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód.

REKLAMA

Najmniej martwić się muszą piesi i rowerzyści. Dla nich wykonawca przerzuci przez rzeczkę niewielką kładkę. Budowa to jednak kłopoty także dla rolników z dojazdem do pól, a inwestycja zaplanowana jest aż na 8 miesięcy. Starosta wałbrzyski zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby zakończyła się szybciej.

Zgodnie z umową czas realizacji jest aż do 19 listopada, ale ja wierzę gorąco, że wykonawca w dużo szybszym terminie zakończy prace. Zależy nam teraz, żeby jak najszybciej zaczął na wiosnę, aby jak się uda, już w lecie można było po tej drodze bezpiecznie jeździć – wyjaśnia starosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski.

Mostek w Kolcach to już druga przebudowywana przeprawa w tej okolicy. Dojazd do Osówki od strony Bartnicy będzie możliwy właśnie dzięki temu, że zaledwie kilka tygodni temu zakończono gruntowny remont oddalonego o zaledwie kilkaset metrów, innego mostu na tej samej rzeczce. Do niedawna zrujnowana przeprawa dziś wytrzyma nacisk dużych autokarów.

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także