Głuszyca. Dotacja na termomodernizację Centrum Kultury

26 czerwca 2024 11:45. fot. użyczone

Tematy: 


W Głuszycy, za kilka dni rozpocznie się remont centrum kultury. Duża, stojąca w centrum miasta kamienica zyska nie tylko nowy, odświeżony wygląd. Co dokładnie zostanie zrobione?

Centrum kultury to jedna z najbardziej okazałych kamienic, jakie mijają kierowcy przejeżdżając przez Głuszycę. Dziś, dotknięta zębem czasu, nie przedstawia się zbyt okazale. To ma się zmienić po zakończeniu remontu. Ale kamienica ma być nie tylko piękniejsza – ma być dużo tańsza w utrzymaniu.

Do wymiany jest centralne ogrzewanie, dobudujemy kolejny element instalacji fotowoltaicznej, przeprowadzimy termomodernizację, wymianę okien, więc zakres prac jest bardzo duży – mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód.

REKLAMA

Na prace termomodernizacyjne gmina pozyskała unijne dofinansowanie w wysokości 3 milionów złotych. To jedna z tych inwestycji, które mają uatrakcyjnić gminę turystycznie. To dziś główny kierunek rozwoju gminy.

– Podpisaliśmy umowę na dużą modernizację podziemnego miasta Osówka. Złożyliśmy wspólnie z Czechami kolejny projekt na kolejne elementy wystroju. W projekcie przewidziane jest przystosowanie kamieniołomów na potrzeby turystyczne, więc realizujemy wiele elementów około turystycznych. Powstaje bardzo bogata baza noclegowa na terenie gminy Głuszyca. Wszystko się rozwija i zmierza ku temu, że za niedługo Głuszyca stanie się bardzo dobrze rozpoznawalna.

Głuszyca to jedno z miast Aglomeracji Wałbrzyskiej, które realizuje najwięcej wniosków projektów unijnych. W poprzedniej perspektywie finansowej gmina przeprowadziła aż 38 inwestycji za pieniądze z Unii Europejskiej.

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 czerwca 2024 11:45
`