nasz news Głuszyca. Cała szkoła skierowana na zdalne nauczanie. Część uczniów na kwarantannie

27 października 2021 15:18. Szkoła. Fot. ilustracyjna. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Cała Szkoła Podstawowa numer 3 w Głuszycy skierowana została na zdalne nauczanie w związku z wykrytymi w gminie przypadkami COVID-19. Jak dowiedzieli się nasi reporterzy, decyzję w tej sprawie podjął sanepid. Część dzieci objęta została także kwarantanną.

Na zdalne nauczanie skierowano 376 uczniów szkoły, a do zdalnej pracy 36 pracowników.

Dodatkowo, jak dowiedzieli się reporterzy dziennik.walbrzych.pl uczniowie sześciu klas i 37 dzieci z pozostałych klas zostało objętych kwarantanną.

Zdalna nauka ma potrwać do końca tygodnia.

Głuszyca to gmina, w której w powiecie wałbrzyskim jest najniższy poziom zaszczepienia przeciw COVID-19. Dwie dawki preparatu przyjęło zaledwie 45,3 procent mieszkańców. Dla porównania, w Szczawnie-Zdroju, gdzie procent zaszczepienia jest najwyższy to 57,1 procent.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8361 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. To najwyższy wynik tej jesieni. Dolnośląskie zajmuje w zestawieniu szóste miejsce z liczbą 417 nowych przypadków.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 27 października 2021 15:18
`