Głuszyca. Cała szkoła skierowana na zdalne nauczanie. Część uczniów na kwarantannie

27 października 2021 15:18. Szkoła. Fot. ilustracyjna. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Cała Szkoła Podstawowa numer 3 w Głuszycy skierowana została na zdalne nauczanie w związku z wykrytymi w gminie przypadkami COVID-19. Jak dowiedzieli się nasi reporterzy, decyzję w tej sprawie podjął sanepid. Część dzieci objęta została także kwarantanną.

Na zdalne nauczanie skierowano 376 uczniów szkoły, a do zdalnej pracy 36 pracowników.

Dodatkowo, jak dowiedzieli się reporterzy dziennik.walbrzych.pl uczniowie sześciu klas i 37 dzieci z pozostałych klas zostało objętych kwarantanną.

REKLAMA

Zdalna nauka ma potrwać do końca tygodnia.

Głuszyca to gmina, w której w powiecie wałbrzyskim jest najniższy poziom zaszczepienia przeciw COVID-19. Dwie dawki preparatu przyjęło zaledwie 45,3 procent mieszkańców. Dla porównania, w Szczawnie-Zdroju, gdzie procent zaszczepienia jest najwyższy to 57,1 procent.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8361 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. To najwyższy wynik tej jesieni. Dolnośląskie zajmuje w zestawieniu szóste miejsce z liczbą 417 nowych przypadków.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 października 2021 15:18
`