Dodano: 15 czerwca 2023 10:54

Głuszyca. Będą nowe trasy rowerowe, też ta do Czech

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

600 tysięcy złotych kosztowała będzie budowa nieco ponad kilometrowej ścieżki rowerowej w Głuszycy. Droga pozwoli cyklistom przejeżdżającym przez miasto ominąć znaczną część wąskiej i bardzo niebezpiecznej grogi wojewódzkiej.

Dziś rowerzyści przejeżdżający rowerem przez Głuszycę można śmiało powiedzieć, że walczą o życie. Na drodze wojewódzkiej Wałbrzych-Kłodzko zmagają się z wyprzedzającymi ich TIRami i samochodami osobowymi. Nowa droga rowerowa, biegnąca polami, równolegle do drogi wojewódzkiej, będzie dla nich wybawieniem.

Na ścieżkę będzie się wjeżdżało w okolicach nowego basenu Delfinek, a potem równolegle do drogi wojewódzkiej aż w okolice kościoła i skrzyżowania z ulicą Kościuszki. Stamtąd, już lokalnymi drogami, albo w stronę Podziemnego Miasta Osówka, albo w stronę zalewu Kamyki. – powiedział burmistrz Głuszycy Roman Głód.

REKLAMA

To nie koniec. Kolejnym krokiem ma być połączenie Kamyków z ulicą Graniczną, łączącą Głuszycę z czeskimi Janovičkami i dalej, Broumovem. Tu jednak też trzeba wyremontować około 300-metrowy odcinek.

– Tutaj mamy pełną wolę i chęć współpracy zarówno po stronie starostwa powiatowego jak i po stronie nadleśnictwa Wałbrzych, ponieważ to leśnicy są właścicielami terenu, po którym biegnie ten 300-metrowy odcinek szutrowej drogi prowadzący do granicy. – powiedział burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Prace nie są tanie. Łącznie na wykonanie całości drogi rowerowej potrzeba około 2 milionów złotych. Jeśli uda się zdobyć na to pieniądze, rowerzyści będą mogli bezpiecznie przejechać przez Głuszycę już za 3 lata.

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także