Głuszyca. 33-latka wyłudzała kredyty

21 września 2019 14:02. 33-letnia mieszkanka Głuszycy zatrzymana za wyłudzenia. fot. użyczona / KMP Wałbrzych

Tematy: 


Nie mniej niż 120 tysięcy złotych wyłudziła 33-letnia mieszkanka Głuszycy. Grozi jej 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Wałbrzychu w wyniku prowadzenia czynności zebrali materiał, który pozwolił skierować akt oskarżenia przeciwko 33-letniej mieszkańce Głuszycy. Policjanci ustalili, że kobieta pracując jako kierownik filii firmy udzielającej kredyty doprowadziła spółkę do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem.

Podejrzana od grudnia 2017 do czerwca bieżącego roku podrabiała podpisy innych osób lub nakłaniała je do poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Dzięki temu kobieta uruchomiła co najmniej 27 pożyczek zabierając pieniądze dla siebie. Sprawa wyszła na jaw gdy firmy zaczęły domagać się spłaty należności od osób, których dane były w tych umowach. Okazało się, że sprawczyni wyłudziła w ten sposób łącznie nie mniej niż 120 tys. zł.

REKLAMA

Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu zastosowała wobec 33-latki zakaz opuszczania kraju oraz poręcznie majątkowe w wysokości 10 tys. złotych. Kobieta odpowie m.in. za podrabianie i wykorzystywanie sfałszowanych umów, a także wyłudzenie kredytów. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 września 2019 14:02
`