Głuszyca. 2,5 tysiąca złotych mandatu dla pijanego rowerzysty

15 kwietnia 2022 10:29. Głuszyca. 2,5 tysiąca złotych mandatu dla pijanego rowerzysty fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Mandatem został ukarany 30-latek, który wczoraj wsiadł na rower. Mężczyzna miał 0,61 promila alkoholu w organizmie. – Policjanci z powiatu wałbrzyskiego na co dzień kontrolują kierujących jednośladami. W okresie wiosennym i letnim kontrole mają być wzmożone i ukierunkowane na nietrzeźwych kierujących – informuje wałbrzyska policja.

Policja zatrzymała rowerzystę wczoraj wieczorem w Głuszycy na ulicy Grunwaldzkiej. Badanie wykazało, że 30-letni mieszkaniec Jedliny-Zdroju miał 0,61 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna do domu musiał wrócić pieszo. Rower zabezpieczono w miejscowym komisariacie.

 – Przypominamy, że nieodpowiedzialni rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, mogą zostać ukarani przez funkcjonariuszy grzywną, która teraz wynosi – w przypadku wyniku badania do 0,5 promila alkoholu w organizmie – tysiąc złotych, a powyżej 0,5 promila – 2,5 tysiąca złotych – przypomina wałbrzyska policja.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 kwietnia 2022 10:29
`