Dodano: 9 czerwca 2023 10:56

Głuszyca. 250 kolarzy z 18 krajów na starcie XVIII edycji wyścigu MTB Trophy Sudety

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


250 kolarzy z 18 krajów stanęło na starcie osiemnastej już edycji Strefy MTB Trophy. Po kilku latach nieobecności impreza wróciła w Sudety. W czwartek dokładnie o godzinie 10 podzieleni na kilka grup kolarze wyjechali na pierwszy etap tego bardzo trudnego technicznie wyścigu. Trasa poprowadzona została ścieżkami Gór Sowich, Wałbrzyskich i Kamiennych, które pomimo tego, że nie są nad wyraz wysokie to zapewniają nawet kilkusetmetrowe przewyższenia na podjazdach i równie strome i ekstremalne zjazdy.

Cały wyścig został podzielony na 4 etapy. Każdy startuje z innego miejsca w Głuszycy i każdy w innym miejscu ma metę. Wygrywa kolarz z najkrótszą sumą czasów wszystkich 4 dni.

– Jeśli chodzi o wyścig etapowy jest to bardzo wymagająca impreza. Wymaga od zawodnika ciągłego patrzenia na swoje możliwości fizjologiczne, na możliwości organizmu, dbanie o sprzęt, rowery, plus logistyka, jedzenie, spanie regeneracja – tego jest mnóstwo. No i wygrywa ten, który zna swój organizm, ma dobrze przygotowany sprzęt, dobrze śpi, dobrze je no i ma też w tym wszystkim trochę szczęścia. – powiedział naszemu reporterowi Tomasz Pietrzycki – organizator imprezy

REKLAMA

Wyścig zakończy się w niedzielę na stadionie w Głuszycy. W czasie jego trwania mogą wystąpić niewielkie utrudnienia dla kierowców – tu jednak nad bezpieczeństwem czuwa ochotnicza straż pożarna i policja, która na czas przejazdu zawodników będzie czasowo zamykała poszczególne odcinki dróg.

fot. użyczona / UM Głuszyca

fot. użyczona / UM Głuszyca

fot. użyczona / UM Głuszyca

fot. użyczona / UM Głuszyca

fot. użyczona / UM Głuszyca

fot. użyczona / UM Głuszyca

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także