Dodano: 3 września 2020 16:43

Głównie lokalne surowce wykorzystane do remontu ul. Niepodległości

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Melafir z kopalni w Rybnicy Leśnej i masy bitumiczne ze Starego Julianowa – nowa nawierzchnia świeżo wyremontowanego odcinka ulicy Niepodległości to głównie surowce produkowane lokalnie. Taki właśnie skład nawierzchni to efekt współpracy gminy Wałbrzych z Kopalnią Surowców Skalnych w Bartnicy, która nieodpłatnie przekazała na potrzeby budowy 2,5 tysiąca mas bitumicznych.

Zakończony niedawno remont to już ósma wspólna inwestycja gminy i KSS. Rozpoczęło się od remontu ulicy Tunelowej, następnie sukcesywnie remontowano ulice Gdyńską, Niepodległości i Wałbrzyską. Na swoją kolej czeka ostatni odcinek od wiaduktu do skrzyżowania z ulicą Świdnicką.

Tym razem remont ominął chodniki. Jak wyjaśniał Krzysztof Szewczyk, dyrektor wałbrzyskiego ZDKiUM te w całości zostaną wymienione w przyszłym roku.

REKLAMA

– Do wyremontowania został nam ostatni. 800-metrowy odcinek drogi. Tę inwestycję plus właśnie chodniki na oddanym obecnie odcinku zaplanowaliśmy na przyszły rok. Ta decyzja zapadła, ponieważ chcieliśmy szybko zakończyć inwestycję i wykorzystać czas i okres sezonu. Roboty chodnikowe są bardziej czasochłonne. – powiedział na spotkaniu z dziennikarzami dyrektor Szewczyk.

Tradycyjnie już, remont nawierzchni drogi wykorzystano do przeprowadzenia remontu wpustów ulicznych, instalacji kanalizacyjnych i gazowych przebiegających pod drogą.

Ulice Wałbrzyska i Niepodległości od skrzyżowania do Rybnicy Leśnej do niemal samego dworca Wałbrzych Główny od lat wykorzystywana do transportu urobku z kamieniołomu w Rybnicy Leśnej na bocznicę PKP Cargo. Pozostaje w ciągu drogi krajowej nr 35.

Ulica Wałbrzyska / Niepodległości. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Nowo wyremontowana ulica Wałbrzyska / Niepodległości. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej i prezes KSS Bartnica Jakub Madej

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej i prezes KSS Bartnica Jakub Madej . Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także