Głodny pięciolatek próbował wynieść jedzenie ze sklepu. Sprawą zajęła się policja

8 maja 2023 12:00. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Do szokującej sytuacji doszło w jednym ze spożywczych dyskontów w Jeleniej Górze. Pięciolatkiem, który chciał wynieść jedzenie, zainteresowali się pracownicy sklepu, którzy wezwali policję. Mundurowi ustalili, że chłopiec był pod opieką nietrzeźwej babci, która nawet nie wiedziała, że nie było go w mieszkaniu kolegi, z którym miał się bawić. – Mundurowi w związku z tym, że dziecko było głodne, kupili mu zapakowane przez niego do reklamówki jedzenie. O sytuacji w rodzinie zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich – informuje dolnośląska policja.

Pięciolatek, który samotnie spacerował po sklepie, miał powiedzieć, że od rana nic nie jadł i jest głodny. Chłopiec próbował wynieść jedzenie ze sklepu.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce, zaopiekowali się dzieckiem i rozpoczęli poszukiwanie jego opiekunów. 5-latek przyznał, że od rana nic nie jadł i jest głodny. W sklepie zapakował do reklamówki jedzenie, za które ostatecznie zapłacili funkcjonariusze. W wyniku podjętych czynności mundurowi ustalili miejsce zamieszkania dziecka. Tego dnia chłopiec przebywał pod opieką babci, która nawet nie zauważyła, że nie ma go w mieszkaniu kolegi, z którym miał się bawić. Od babci dziecka mundurowi wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Kobieta przyznała, że wypiła „połówkę”. W międzyczasie do domu wróciła matka chłopca, która zaniepokoiła się jego nieobecnością i powiadomiła o jego zniknięciu Policję – informuje dolnośląska policja.

REKLAMA

Policjanci wciąż badają sprawę. O całej sytuacji powiadomiony będzie sąd rodzinny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 maja 2023 12:00
`