Dodano: 29 lipca 2021 15:00

Gigantyczny sterowiec przeleci nad Dolnym Śląskiem. Może być widziany z Wałbrzycha

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Gigantyczny sterowiec Goodyear Blimp przeleci jutro nad Dolnym Śląskiem. Sterowiec leciał będzie z Pragi przez Trutnov do Wrocławia. Dokładna trasa lotu nie jest jeszcze znana, nie wykluczone jednak, że będzie go można oglądać z Wałbrzycha.

Sterowiec to produkt reklamowy oponiarskiej firmy Good Year.  W tym roku latał już nad Wielką Brytanią, Niemcami, Italią, Słowenią i Austrią. Z Czech przeleci do stolicy Dolnego Śląska. Dokładna trasa lotu znana będzie dopiero jutro, wiadomo na pewno, że na trasie przelotu znajdzie się Trutnov. W linii prostej na trasie do Wrocławia powinien przelecieć w bezpośredniej bliskości Wałbrzycha i Świdnicy. Jest więc szansa na niecodzienny spektakl na niebie. Na spektakularny widok nie ma co jednak liczyć, sterowiec będzie leciał na wysokości około 1000 metrów.

We Wrocławiu sterowiec wyląduje na lotnisku w Szymanowie i tam go będzie najlepiej oglądać. W poniedziałek 2 lipca odleci w stronę Frankfurtu nad Odrą. Kolejne przystanki to Berlin, Stuttgart i Kopenhaga. Swoją podróż zakończy  w Paryżu podczas słynnego, 24-godzinnego wyścigu samochodowego Le Mans.

REKLAMA

Sterowiec GoodYear Fot. źródło: goodyear.eu

Sterowiec GoodYear Fot. źródło: goodyear.eu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także