Gigantyczne utrudnienia na A4. Dziś protest firm transportowych

23 grudnia 2020 08:11. fot. ilustracyjne / Jacek Zych

Tematy: 


Kierowcy, którzy dziś planowali podróż dolnośląskim odcinkiem A4 raczej powinni zmienić swoją trasę. Od jedenastej do szesnastej między węzłami Krzywa i Pietrzykowice w kierunku Wrocławia ma bardzo wolno jechać kolumna ponad stu ciężarówek. To protest firm transportowych, które chcą zwrócić uwagę na swoją trudną sytuację.

Ciężarówki mają poruszać się z prędkością dziesięciu kilometrów na godzinę. Protest w połączeniu ze wzmożonym ruchem na dolnośląskim odcinku autostrady może doprowadzić do całkowitego paraliżu A4.

Apelujemy, aby w miarę możliwości już teraz zaplanować inną alternatywną trasę przejazdu, rozpoczynając podróż zatankować do pełna pojazd oraz zabezpieczyć żywność i napoje, aby przetrwać czas rozładowania ewentualnych zatorów. Należy pamiętać o przestrzeganiu zasady „korytarza życia”. Zachęcamy do śledzenia komunikatów publikowanych w aplikacji RSO – informuje biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

REKLAMA

Protest to próba zwrócenia uwagi na bardzo trudną sytuację firm transportowych, szczególnie w tej chwili, gdy nie ma możliwości przejazdu z Anglii do Francji. Kierowcy chcą zwrócić także uwagę na pogorszenie warunków pracy. Z powodu koronawirusa nie działają hotele, restauracje czy miejsca, w których mogli się zatrzymać i odświeżyć. Firmy transportowe przekonują, że rząd do tej pory nie stworzył dla tej branży realnego wsparcia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 grudnia 2020 08:11
`