Gigantyczne korki na A4 pod Wrocławiem. Jedziecie na weekend? Unikajcie tej trasy

24 maja 2019 15:11. Korek na autostradzie A4. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Średnio 10 kilometrów ma korek w kierunku Katowic na dolnośląskim odcinku A4 pod Wrocławiem. Zatory pojawiają się od kilku dni w związku z remontem tego fragmentu drogi. Korki zdarzają się także w przeciwnym kierunku, ale są o połowę krótsze. Wyjeżdżając na weekend, jeżeli planujecie skorzystać z A4, warto dobrze zaplanować trasę.

W tej chwili korek w Kierunku Katowic ma 10 kilometrów, w przeciwnym kierunku auta stoją w zatorze liczącym niespełna kilometr.

Utrudnienia trwają od minionego wtorku i są efektem remontu na wysokości bramek w Karawianach. Niestety, sytuacja szybko nie wróci do normy, bo prace zakończą się dopiero wraz z końcem czerwca. Obejmują obie jezdnie w okolicach Punktu Poboru Opłat. W kierunku Katowic zamknięte są trzy bramki, a kierowcy mogą korzystać jedynie z dwóch.

REKLAMA

Drogowcy zalecają objazd, który zaczyna się na węźle Wrocław Południe, gdzie zjeżdżamy z autostrady A4 na drogę ekspresową S8, dalej jedziemy drogą krajową numer 8 w kierunku Kłodzka. Później należy skręcić w drogę wojewódzką 346 w kierunku Oławy i  dalej drogą 395 w kierunku Wrocławia, tą trasą kierowcy dojadą do węzła autostradowego Wrocław Wschód. Jadąc z Wałbrzycha być może warto całkowicie zrezygnować z jazdy po dolnośląskim odcinku A4 i trasą przez Dzierżoniów, Łagiewniki i dalej Strzelin dojechać do opolskiego odcinka autostrady na wysokości Brzegu, skąd bez utrudnień możemy jechać w kierunku Katowic czy Krakowa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 maja 2019 15:11
`