Dodano: 3 marca 2022 13:42

Gigantyczne kolejki do biura paszportowego we Wrocławiu. DUW odsyła do Wałbrzycha. Tu też kolejki

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu ustawiają się od kilku dni długie kolejki do biura paszportowego. Urząd potwierdza wzrost zainteresowania chęcią wyrobienia takiego dokumentu. W oficjalnym komunikacie urząd odsyła do swoich delegatur, między innymi do Wałbrzycha, gdzie też są kolejki.

Wzrost zainteresowania dokumentu może wiązać się z sytuacją na Ukrainie. Urzędnicy potwierdzają, że chętnych do wyrobienia dokumentu jest znacznie więcej niż jeszcze kilka tygodni temu.

Dolnośląski Urząd Wojewódzki w odpowiedzi na problem przypomina, że delegatury urzędu są także w Legnicy, Jeleniej Górze i w Wałbrzychu. Tu jednak też chętnych jest znacznie więcej niż zwykle i tworzą się kolejki.

REKLAMA

Wnioski o paszporty można składać także w terenowych punktach paszportowych w Bogatyni, Głogowie, Lubinie, Trzebnicy i Polkowicach.

W urzędzie we Wrocławiu wizytę można zarezerwować w internecie, co zdaniem urzędników może pomóc. W Wałbrzychu klienci obsługiwani są na podstawie pobranego numerka.

Urząd przypomina także, że w jego biurach nie ma możliwości dokonania opłaty czy wykonania fotografii, a zdarza się, że osoby stojące w kolejce chcą tego dokonać w urzędzie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także