Gigantyczna dotacja dla gminy Walim. Aż 11 milionów na projekty turystyczne

3 sierpnia 2017 18:10. Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej (ś) przekazuje promesę przyznania 11 milionów dotacji na dofinansowanie projektu turystycznego na ręce wójta Walimia Adama Hausmanna (P). Zamek Grodno/Zagórze Śląskie 3.08.2017. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


11 milionów złotych – dotację takiej wysokości otrzyma gmina Walim na realizację projektów mających przybliżyć i uatrakcyjnić turystycznie obszar Gór Sowich. Dziś w Zamku Grodno prezydent Wałbrzycha, lider Aglomeracji Wałbrzyskiej Roman Szełemej przekazał na ręce wójta Walimia Adama Hausmanna promesę przyznania środków na ten cel.

Jak powiedział wójt Hausmann, wart 11 milionów złotych projekt to ogromne wyzwanie organizacyjne i logistyczne dla gminy. To prawie połowa rocznego budżetu gminy, a cele, na które pieniądze mają zostać przeznaczone, to inwestycje zaplanowane z ogromnym rozmachem.

To już kolejna aplikacja Gminy Walim w obszarze turystycznym o środki pochodzące z ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej. Obecny projekt to trzy różne przedsięwzięcia, łącznie tworzące ścieżkę edukacyjną rozpoczynającą się przy jeziorze Bystrzyckim, a kończącą we wznoszącym dumnie na wzgórzu Choina Zamku Grodno.

REKLAMA

Po pierwsze: budynek obsługi ruchu turystycznego nad nowo wybudowanym parkingiem przy Jeziorze Bystrzyckim. W nowocześnie zaprojektowanym obiekcie znajdować się ma gigantyczne, mieszczące 30 tysięcy litrów wody akwarium, prezentujące florę i faunę Jeziora Bystrzyckiego.

Nowo wybudowana kładka, która zastąpi obecny most linowy i zaprojektowane z olbrzymim rozmachem, multimedialne sale w samym Zamku Grodno to kolejne składowe-etapy projektu o skomplikowanie brzmiącej nazwie Zwiększenie udostępniania zasobów przyrodniczych oraz rozwój nowych form edukacji ekologicznej dzięki rozbudowie Turystycznego Centrum Edukacji Ekologicznej „Choina” i poprawie organizacji ruchu turystycznego w Gminie Walim.

O szczegółach projektu mówi Adam Hausmann, wójt gminy Walim:

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 3 sierpnia 2017 18:10
`