Gdzie i jaki odkryty basen dla Wałbrzycha? Powstanie analiza obiektu

4 marca 2019 19:46. Gmina Wałbrzych wystawiła na sprzedaż teren po byłym basenie przy ulicy Bystrzyckiej w Wałbrzychu. 10.05.2017. Wałbrzych. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


70 tysięcy złotych przeznaczy wałbrzyski magistrat na sporządzenie analizy mającej dać odpowiedź czy i gdzie w Wałbrzychu wybudować odkryty basen. Decyzję w tej sprawie podjęli na ostatniej sesji miejscy Radni.

Analiza pozwoli nam przede wszystkim dać odpowiedź, gdzie taki basen powinien być zlokalizowany – powiedział Edward Szewczak z Urządu Miejskiego w Wałbrzychu. – Chodzi głównie o dostęp do wody czy też możliwość wybudowania wielu miejsc parkingowych. To wszystko musi być wzięte pod uwagę już na etapie projektowania. Ponad to w tej analizie znajdują się informacje o tym, jak duży to powinien być basen i jakie atrakcje przy nim powinny się znaleźć.

Kilka miesięcy temu Biuro Rewitalizacji urzędu miejskiego przeprowadziło ankietę, w której mieszkańcy Wałbrzycha jedno znacznie opowiedzieli się za wybudowaniem takiego obiektu w mieście. Prezydent Szełemej wspólnie z radnymi podjęli decyzję o tym, by w przeciągu najbliższych dwóch- trzech lat taki obiekt w Wałbrzychu powstał.

REKLAMA

Przez wiele kolejnych lat budowa odkryte pływalni znajdowała się końcu listy potrzebnych miastu inwestycji. Ubiegłoroczne, wyjątkowo upalne lato i jeszcze bardziej gorący okres wyborczy sprowokowały początek publicznej dyskusji na ten temat:

Wspólnie z biurem promocji postanowiliśmy zapytać mieszkańców o to gdzie chcieliby w przyszłości korzystać z takiego basenu odkrytego – mówi Justyna Pichowicz z Biura Rewitalizacji i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta w Wałbrzychu – Zaskoczyła nas aktywność mieszkańców i to, jak bardzo popularny stał się ten wpis. Na Facebooku ilość odbiorców przekroczyła 60 tysięcy, a 6300 osób wzięło udział w samej ankiecie.

Spośród dwóch wskazanych lokalizacji większość, bo aż 67%, wskazało Nowe Miasto jako lokalizację obiektu.

Ponad 100-tysięczny Wałbrzych to jedyne tak duże miasto na Dolnym Śląsku pozbawione odkrytej pływalni. Jeszcze do lat 80 XX wieku funkcjonowały tam 3 takie obiekty. Ostatni z nich zamknięty został w 2014 roku. Obecnie wałbrzyszanie korzystają z letnich pływalni w Świebodzicach, Świdnicy lub czeskim Mezimesti.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 marca 2019 19:46
`