Fundusz Sprawiedliwej Transformacji. Pierwsze konkursy zostały rozpisane. Na początek do wzięcia ok. 300 mln złotych wyłącznie dla regionu wałbrzyskiego

14 czerwca 2023 09:39.

Tematy: 


Pierwsze środki z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji już są do wzięcia. Urząd Marszałkowski ogłosił pierwsze trzy konkursy – do wzięcia jest prawie 300 milionów złotych. Sprawdziliśmy, na co można je wydać.

Wśród pierwszych trzech ogłoszonych przez UM konkursów tym, w którym do rozdysponowania jest najwięcej pieniędzy jest ten adresowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorców. 140 milionów złotych przeznaczonych zostało na wydatki mające pomóc rozwijać się firmom.

– Pieniądze, które pozwolą na dalszy rozwój południowej części Dolnego Śląska i oczywiście poprawę wszystkich statystyk gospodarczych i jakości życia w południowej części regionu – powiedział podczas briefingu prasowego wice marszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko.

REKLAMA

W dwóch pozostałych konkursach środki z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji można będzie wydać na wsparcia szkolnictwa i edukacji zawodowej – tu do wydania jest 78 mln złotych oraz na poszerzania kompetencji i szkolenie pracowników.

Czasu na wydanie pieniędzy jest bardzo mało część konkursów musi być rozliczona już do końca 2026 roku. Żeby pomóc przedsiębiorcom w Świdnicy otworzono filię Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej, gdzie wszyscy zainteresowani mogą nie tylko dowiedzieć się o możliwościach aplikowania o pieniądze, ale też wziąć udział w specjalnych, bezpłatnych szkoleniach dotyczących środków europejskich, nie tylko z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

W ramach funduszu Sprawiedliwej Transformacji na Dolny Śląsk trafi ponad 530 milionów Euro. To pieniądze dedykowane wyłącznie 5 powiatom regionu Wałbrzyskiego.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 czerwca 2023 09:39
`