Frekwencja wyborcza: Wałbrzych w ogonie dużych miast polskich

11 października 2019 08:50. Spotkanie prezydenta Wałbrzycha z dfziennikarzami. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


– Daleko nam do miast zachodnioeuropejskich, ale chcielibyśmy dołączyć do wyników dużych miast polskich, od których też ciągle odstajemy – powiedział prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej apelując do mieszkańców Wałbrzycha o udział nadchodzących wyborach parlamentarnych

Prezydent przypomniał nie najwyższą frekwencję wyborczą w Wałbrzychu na przestrzeni ostatnich wyborów – samorządowych, parlamentarnych czy europejskich.

– Ważnym jest przekroczenie 50%, natomiast naszym celem jest frekwencja bliższa tej w dużych polskich miastach – czyli w granicach 60%. Wałbrzych ma obowiązek umożliwienia osobom niepełnosprawnym lub tym, które nie są w stanie z różnych powodów udać się do lokali wyborczych spełnienia aktu prawa i obowiązku

REKLAMA

W ostatnich wyborach parlamentarnych swój głos oddało niecałe 45% osób uprawnionych do głosowania. To sporo mniej, niż średnia krajowa, która sięga 60%. Tu apel prezydenta o czynny i powszechny udział w głosowaniu.

– Sam fakt wzięcia udziału w wyborach uważamy za obywatelskie prawo ale i patriotyczny obowiązek 

Do wzięcia udziału wyborach zachęca nie tylko prezydent. Wałbrzyscy siatkarze nagrali wczoraj film, w których namawiają do odwiedzenia lokali wyborczych. W filmie nagranym w kompleksie Aqua Zdrój klipie udział wzięli: Sebastian Zieliński (3 raz wybiera parlamentarzystów), Mikołaj Sroka (1 raz), Karol Szczygielski (3 raz), Jarosław Pizunski (5 raz), Patryk Pietraszko (3 raz, trener przygotowania fizycznego) oraz Fabian Kurzawinski (3 raz).

Pomysł padł spontanicznie, była szybka konsultacja z drużyna i materiał nagraliśmy na dwóch treningach – powiedział w rozmowie z Dziennikiem drugi trener MKS-u, Fabian Kurzawiński.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 października 2019 08:50
`