Dodano: 7 września 2022 10:22
Francuz twierdzi, że znalazł wjazd do tunelu pod Zamkiem Książ. Pokazał nam to miejsce
Tematy: 61 km luc riebeyrol zamek książ złoty pociąg
Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!
Jak bumerang powraca temat tzw Złotego Pociągu. Tym razem o ukrytych pod ziemią wagonach mówi francuz, Luc Ribeyrol. Twierdzi, że wie, gdzie się znajdują i którędy biegną tunele kolejowe, łączące linię kolejową Świebodzice-Wałbrzych z Zamkiem Książ. Z badaczem rozmawiał w Wałbrzychu Jacek Zych
Pochodzący z Francji Luc Ribeyrol od lat zajmuje się poszukiwaniem podziemnych złóż wody na potrzeby rolnictwa. Współpracując z naukowcami, pomagał w lokalizacji starożytnego miasta we Francji. Jest jednym z bardziej uznanych specjalistów w tej dziedzinie. Tematem „złotego pociągu” zainteresował się w 2016 roku, kiedy w Wałbrzychu wybuchła „złotopociągowa” gorączka złota.
– Sprawdziłem wszystkie informacje dostępne w Internecie, miałem przyjechać na wiosnę 21 roku, niestety nie doszło to do skutku z racji na covid. – mówi Ribeyrol. Ostatecznie do Polski przyjechał we wrześniu ubiegłego roku. Twierdzi, że potrafi wskazać nie tylko wjazd i zakończenie tunelu, ale i cały jego przebieg.
Ribeyrol jest tak pewien swoich odkryć, że wskazał nam dokładnie miejsca, w których tunel wchodzić miał pod ziemię. To jednak nie koniec. Według teorii Francuza obok istniał drugi, dużo krótszy tunel techniczny. Wejścia do obu miały zostać wysadzone lub zasypane.
– Jestem przekonany na 100%, że w środku jest więcej niż jeden skład, zajmujący niemal cały tunel. Dlatego obok wydrążono drugi, krótszy.
Początkowo Luc Ribeyrol o swoich odkryciach miał powiedzieć Piotrowi Koperowi. Na skutek nieporozumień ich drogi się jednak rozeszły i Ribeyrol osobiście poinformował o odkryciach Starostwo Powiatowe w Świdnicy, na którego terenie leży domniemany wjazd do tunelu, Lasy Państwowe oraz Urząd Miasta w Wałbrzychu, na terenie którego położony jest zamek Książ oraz Stado Ogierów.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jak widzę że ktoś posługuje się różdżką, to odechciewa się tego czytać.
To dawaj idziemy tam.
Baju baj kiedyś śpiewało się
I francus wie co mówi ja z opowiadań ojca 39rocznik potwierdzam że tylko w tym miejscu znajduje się coś w tunelach
Wcześniej kibicowałem żeby coś znaleźli na 65km ale wiedziałem że nie to miejsce
Mówiłem od samego początku, że to w tym miejscu.
21 wiek,a wy dalej za swoim ogonem gonicie
napewno sam znalazl, wykorzystal dostepne informacje – gdzie sa wloty bardzo latwo mozna odgadnac
P. Slowikowski mówił mi, bo sam sprawdzał, że jedna z tych gór w km 61, jest usypana z gruzów(!). Obecnie rośnie na niej las.
Obok Politechniki w stronę piaskowej była przed wojną kopalnia …. tyle w temacie podziemi Książa
Nornica
Góra Chełmiec a nie żaden Książ czy 65 kilometr
Wpisał w Google gdzie jest tunel no i teraz wie. Bystrzacha ten francuz.
Jak by coś było to Niemcy dawno temu wybudowali by ogrodzoną fabrykę po przykrywką zatrudnienia Polaków i do tej pory wszystko opróżnili.
Musi być blisko Książa zasypane złoto które Niemcy zostawili zasypali by mieli na inne lata do przeżycia, jak teraz Rosja z Ukraina
a moze jest w lesie wgoczalkowie gornym w tunelu pod tytulem ” bestia wychodzi z mroku
Niemcy mówili że wladowano kupę skrzyń że złotem do schronu luftwaffe na starym Zdroju . Wejścia zaminowali.nawet jest dziura po wybuchu . Ktoś kiedyś próbował. I akurat tam mają firmę koper und Richter. I zrobili tunel nad wejściem . I dalej mają ogrodzony teren. No to rozumiem że mają nieograniczone możliwości finansowe. Tam też mogło 2 Polaków do tego się dobrać . Jeden dom tam zbudował i wszedł od piwnic. Dziwnie wspólnicy wczesnie zmarli….
Aż francuskiego badacza musieliście ściągać żeby wam to pokazał? Mój tata mi opowiadał jak w latach 60tych jako nastolatek łaził po tych podziemiach. Jest nawet tunel który prowadzi z książa do kaplicy w świebodzicach. Opowiadał mi też o linii kolejowej prowadzącej do książa którą na własne oczy widział i nią chodził. Wspominał że część lub odnoga była zasypana, po latach doszedł z kolegami do wniosku że możliwe iż wysadzona. Mówił też że do pewnego momentu chodziło się swobodnie, później trzeba było płynąć i można byłk jeszcze jakąą odległość pokonać pieszo.
Jak pociąg jest pod nasypem na 64 km P. Koper pokazywał zdjęcia, cały świat je publikował nawet telewizję pokazywały.
A Walbrzych dalej kopia i wyjmuja czrne zloto tylkoCi im ciagle zasypuja…
Jakim trzeba być ignorantem żeby napisać – STADO OGIERÓW – człowieku to – STADNINA OGIERÓW obok Zamku Książ.
Zobacz także
- Opozycja chce obniżyć pensję prezydenta Wałbrzycha. Mowa o kilku tysiącach złotych
- Wałbrzych. Koniec ZDKiUM. Miasto chce zlikwidować tę jednostkę
- Wałbrzych. Akcja „Zimą nie bądź obojętny”
- Jedlina-Zdrój po powodzi. Tematy rozmów na Kongresie Samorządowym we Wrocławiu
- Wałbrzych. Podwyżka opłat za wywóz śmieci. Decyzję we wtorek podejmą radni
- Boguszów-Gorce. Strażacy proszą o wsparcie. Tym razem nie w sprawie pożarów
Najczęściej czytane
- Jest decyzja w sprawie S5 koło Wałbrzycha. Ruszają pierwsze prace
- Duże utrudnienia na Sobięcinie. Na skrzyżowaniu stoi porzucony duży sprzęt drogowy
- Ponad 80 mln złotych deficytu. Wydatki na poziomie blisko 1,5 miliarda. Jest projekt budżetu Wałbrzycha na przyszły rok
- Akcja policji na wałbrzyskiej giełdzie. Policjanci zabezpieczyli podrobiony towar o wartości 100 tysięcy złotych
- Wałbrzych. Kończy się nabór wniosków na mieszkania przy Traugutta. Zainteresowanie? To może zaskoczyć
A ja też wiem gdzie koło Książa można wejść w tunel koło drzewa i jak się zapadło na boisku koło mauzoleum dziura to było widać dwa tunele ale zasypalismy bo cza było grać w piłkę