Filmowcy na ratunek Festiwalowi w Sokołowsku. Stuhr, Linda, Janda apelują o wsparcie

23 lipca 2018 09:45. Festiwal Hommage a Kieslowski, Sokołowsko. fot. archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Tegoroczna edycja odbywającego się od niemal dekady w Sokołowsku festiwal Hommage a Kieślowski stoi pod wielkim znakiem zapytania. Na organizację kolejnej odsłony festiwalu poświęconego twórczości jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów – Krzysztofa Kieślowskiego – nie udało się pozyskać dotacji ani od Instytutu Sztuki Filmowej, ani od Ministerstwa Kultury.

Z pomocą i apelem o wsparcie ruszyli filmowcy i aktorzy związani z Kieślowskim. W opublikowanych na Youtube i w serwisach społecznościowych spotach Jerzy Stuhr, Bogusław Linda, Krystyna Janda i wielu innych, znakomitych polskich aktorów namawia do wsparcia organizującej festiwal Fundacji InSitu.

Do zebrania jest niebagatelna suma 120 tysięcy złotych. Zbiórka organizowana została na platformie odpalprojekt.pl. Jak mówi Ajka Tarasow, od lat związana z festiwalem w Sokołowsku – wystarczy nieco ponad 1000 osób, które wpłacą po 100 złotych, żeby festiwal doszedł do skutku.

REKLAMA

Festiwal Hommage e Kieślowski organizowany jest od 8 lat przez fundację InSitu z Sokołowska. Poświęcony jest twórczości Krzysztofa Kieślowskiego, który dzieciństwo spędził właśnie w tym mieście. W tym roku góciem specjalnym Festiwalu, poza aktorami związanymi z Kieślowskim ma być światowej sławy czeski reżyser Petr Zelenka, laureat m.in. berlińskich Złoptych Lwów za film Guzikowcy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 lipca 2018 09:45
`