[FILM] Apel prezydenta puszczany z głośników radiowozu straży miejskiej. Roman Szełemej prosi byśmy zostali w domach

7 kwietnia 2020 10:55. Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej przemawiający do młodzieży. fot.archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Bądźcie odpowiedzialni i zostańcie w domach. Musimy to wytrzymać. Damy sobie radę. Wszystko będzie dobrze – to fragment apelu prezydenta Wałbrzycha, puszczanego z głośników radiowozu Straży Miejskiej. Samochód z apelem objeżdżał dziś między innymi ulice wałbrzyskiego śródmieścia.

Apele o pozostanie w domach puszczany z głośników policyjnych radiowozów, samochodów straży miejskiej czy pożarnej to w ostatnich dniach dość powszechny widok na ulicach polskich miast. W Wałbrzychu o stosowanie się do rygorystycznych obostrzeń apeluje jednak sam prezydent miasta. Głos Romana Szełemeja rozbrzmiewa z głośników samochodu straży miejskiej poruszającego się po mieście.

Przypomnijmy, obecne ograniczenia związane z przemieszczaniem się, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia obowiązują do 11 kwietnia. Wszystko wskazuje na to, że zostaną przedłużone, a walka z epidemią potrwa jeszcze kilka tygodni.

REKLAMA

Dziś resort zdrowia poinformował o kolejnych, ponad stu potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Liczba chorych w Polsce wzrosła do 4532 osób. Z powodu zakażenia zmarło 111 osób. W szpitalu w Wałbrzychu z pozytywnym wynikiem przebywa 11 osób.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 kwietnia 2020 10:55
`