Filia Politechniki Wrocławskiej zawiesza zajęcia. W tle decyzji koronawirus

10 marca 2020 15:01. Siedziba wydziału zamiejscowego Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu przy ulicy Armii Krajowej. 19.02.2019 r. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Decyzję o wstrzymaniu zajęć na czternastu uczelniach publicznych we Wrocławiu i Opolu ogłosili dziś ich rektorzy. Filia Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu to część wrocławskiej uczelni, dlatego od jutra zajęcia w tym miejscu też będą odwołane. Krok podyktowany jest troską o dobro i zdrowie studentów.

Zajęcia zawieszone są od jutra do odwołania. Taką decyzję podjęli rektorzy na posiedzeniu Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola. O ile istnieje taka możliwość, część zajęć może odbywać się zdalnie.

Przypomnijmy, w Polsce odnotowano do tej pory dwadzieścia potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. W szpitalu w Wałbrzychu izolowane były cztery osoby, u których podejrzewano obecność wirusa. Badania jednak to wykluczyły. Do placówki wciąż zgłaszają się jednak kolejni pacjenci.

REKLAMA

Rektorzy uczelni nie ukrywali, że to trudna decyzja, ale podyktowana bezpieczeństwem studentów. Odwołano także wszystkie wydarzenia zaplanowane na uczelniach i wyjazdy studenckie. Wstrzymano także wizyty w akademikach.

Co z zajęciami w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej imienia Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu? Jak udało nam się ustalić, na tej uczelni decyzji o odwołaniu zajęć nie ma.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 marca 2020 15:01
`