Fikcyjne noclegi w Karpaczu i Szklarskiej Porębie. Policja ostrzega przed oszustami

17 lutego 2021 20:46. fot. użyczone / pixabay.com

Tematy: 


Policjanci z obu górskich kurortów prowadzą postępowania dotyczące oszustw przy sprzedaży noclegów w tych miejscowościach – informuje policja w Jeleniej Górze. Pokrzywdzeni znajdowali oferty noclegów na jednym z portali. Wpłacali zaliczki lub pełne kwoty. Na miejscu okazywało się, że padli ofiarą oszustwa.

Mundurowi z Jeleniej Góry radzą by dokładnie sprawdzać oferty noclegów, znajdujące się w internecie. Oszuści zamieszczają na portalach aukcyjnych czy fałszywych stronach internetowych bardzo atrakcyjne cenowo propozycje w znakomitej lokalizacji. Często są to propozycje ze specjalnymi zniżkami i pięknymi zdjęciami pokoi, apartamentowców czy domków.

Oszuści oferujący nieistniejące miejsca noclegowe żądają zaliczki lub pełnej kwoty. Osoby, które dadzą się skusić, po dotarciu na miejsce szybko przekonują się jednak, że to jeden wielki przekręt.

REKLAMA

Policjanci podpowiadają, by sprawy noclegów nie zostawiać na ostatnią chwilę. Dokładnie zapoznawać się z ofertami, szczególnie tymi w okazjonalnych cenach. Warto zebrać, jak najwięcej informacji o obiekcie, w którym chcemy nocować. Trzeba uważać na opinie zadowolonych klientów umieszczone na stronach danego obiektu, bo je też łatwo sfałszować.

Koniecznie powinniśmy sprawdzić czy dany adres istnieje. Obiekt działające legalnie powinny być zarejestrowane w urzędzie miasta, gminy czy w bazie danych Centralne Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, przypominają policjanci.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 lutego 2021 20:46
`