Dodano: 4 lutego 2025 11:36
Festyn na lodowisku w Jedlinie-Zdroju. O bezpieczeństwie i dobrej zabawie
Tematy: agnieszka głowacka-kijek ilona bujalska jedlina zdrój policja
Na lodowisku w Jedlinie-Zdroju odbył się festyn z okazji rozpoczęcia ferii zimowych. W wydarzeniu uczestniczyli nie tylko dzieci z miejscowej półkolonii, ale także wychowankowie domów dziecka z Wałbrzycha i Nowego Siodła. Dzięki wsparciu organizatorów najmłodsi mogli skorzystać z lodowiska bezpłatnie.
– Z okazji rozpoczęcia ferii zimowych w naszym powiecie, w dniu 3 lutego funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu spotkali się z dziećmi na lodowisku w Jedlinie-Zdroju, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw. Akcja została zorganizowana dzięki wsparciu Pani Ilony Bujalskiej Burmistrz Jedliny-Zdroju. W festynie udział wzięły dzieci spędzające ferie na półkolonii w Centrum Kultury w tej miejscowości oraz wychowankowie z Domu Dziecka z Wałbrzychu i Domu Dziecka w Nowym Siodle, które oprócz spotkania z policjantami mogły bezpłatnie skorzystać z lodowiska – mówi aspirant sztabowy Agnieszka Głowacka-Kijek.
Kulminacją festynu były atrakcje przygotowane przez policję, w tym możliwość zobaczenia policyjnego radiowozu oraz quada. Dzieci miały też okazję spotkać policyjną maskotkę, Komisarza Lwa, który wzbudził wiele radości, pozując do zdjęć.
Funkcjonariusze przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw oraz zasad, które warto stosować na co dzień. Nie zabrakło również obecności Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu, podinspektora Krzysztofa Lewandowskiego, oraz jego zastępcy, nadkomisarza Tomasza Szkudlarka. Obaj oficerowie czynnie uczestniczyli w rozmowach z dziećmi, promując zdrowe i bezpieczne spędzanie czasu podczas ferii.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Źródło: Zespół Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, aspirant sztabowy Agnieszka Głowacka-Kijek.

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

Zobacz także
- Porsche vs Fabia. Kolizja na rondzie Niepodległości
- Duża awaria energetyczna na Szczawienku i Piaskowej Górze. Spora część ulic bez prądu
- Ponad 2 miliony wyświetleń i 400 tysięcy użytkowników! Dziękujemy!
- Policja apeluje. Nie zostawiaj dziecka ani psa w nagrzanym aucie – upał może zabić
- Wałbrzych przebuduje Lubelską za 8,5 mln zł. Będą nowe parkingi i ścieżka rowerowa
- Pędził 104 km/h przez Wałbrzych. Stracił prawo jazdy, zanim zdążył się nim nacieszyć
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Inwestycja za pięćset milionów Euro
Sytuacja trudna do zaakceptowania. Władze Wałbrzycha komentują sprawę hospicjum
Ponad 90 tysięcy odwiedzających i 600 tysięcy złotych przychodu. Wieża widokowa w Parku Sobieskiego kończy rok działalności
Głuszyca ma wody termalne, ale bez szans na kąpieliska. Miasto rozważa inne wykorzystanie odwiertu
Wałbrzych zyskuje nową markę! Ultima Auto otwiera salon MG!