Festiwal podróżników. Koncerty, opowieści, targi. Wielka weekendowa impreza w Andrzejówce

4 listopada 2021 11:53. Schronisko Andrzejówka. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Opowieści o podróżach, bajanie, zapach szerokiego świata i przede wszystkim doskonała muzyka na żywo. To wszystko już za dwa tygodnie dosłownie na wyciągnięcie ręki. W piątek 19 listopada rozpocznie się w Andrzejówce weekend podróżników – pierwsza tego typu impreza w regionie

Jak powiedziała naszemu reporterowi Barbara Chodorowicz weekend podróżników to przede wszystkim opowieści drogi. Organizatorzy odeszli od utartego schematu imprez górskich, poświęcając uwagę i zapraszając przede wszystkim podróżników – osoby przemierzające świat we wszystkich kierunkach i sposobach – nie tylko w górach.

Mamy tutaj Ewę Ciepielewską, która organizuje spływy Wisłą, Mamy Grzegorza Żaka, który podróżuje po świecie od wielu, wielu lat, Wałbrzyski Klub Górski i Jaskiniowy, mamy również Andrzeja Sawickiego, który oprowadza ludzi po Kaukazie. Mamy 9 gości, naprawdę 9 perełek.

REKLAMA

O to dlaczego warto przyjechać do Andrzejówki zapytaliśmy Andrzeja Sawickiego – podróżnika, przewodnika sudeckiego i od niemal dwóch lat najemcę schroniska:

Po spokój. Tu, w schronisku czy też w bezpośredniej jego okolicy rzeczywiście ruch jest za zwyczaj jak w ulu. Wystarczy jednak przejść kawałek dalej kilkaset metrów dalej i jest spokój taki, jakiego ja sam oczekiwałbym idąc w góry. Nie ma tego w Karpaczu, nie ma tego w Szklarskiej Porębie, nie ma tego w Górach Stołowych. Jest gdzie się przejść, są szlaki łatwe, można też sobie zrobić szlaki ekstremalne, jeśli ktoś ma na to ochotę

Festiwal rozpocznie się w piątek 19 listopada akcentem szkockim, zakończy się w niedzielę o godzinie 18 spotkaniem ze speleologami Wałbrzyskiego Klubu Górskiego i Jaskiniowego. W piątek fantastyczny koncert kapeli grającej muzykę bałkańską – Urwani z wesela, których możemy pamiętać z koncertu Muzyka Pogranicza i w sobotę CumbiaMać – kapela grająca muzykę latynoską i południowo amerykańską.

W schronisku są jeszcze wolne miejsca noclegowe. W jego bezpośrednim sąsiedztwie jest też wyznaczone sporych rozmiarów camperowisko. Dziennik Wałbrzych objął patronat medialny nad imprezą. Przez kolejne dni będziemy kolejno prezentowali wszystkich gości zaproszonych na festiwal. Będziemy też na bieżąco relacjonować to, co w czasie festiwalowych dni będzie się w Andrzejówce działo

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 listopada 2021 11:53
`