Fatalna jakość powietrza w Wałbrzychu. Smog dusi miasto

17 stycznia 2023 21:05. Pożar sadzy w konimie w kamienicy przy ulicy Wrocławskiej. Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Na bardzo złą jakość powietrza w Wałbrzychu wskazują obecnie czujniki systemu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. W kilku miejscach wyniki są najgorsze w prezentowanej skali. Jak sytuacja wygląda w poszczególnych dzielnicach?

Rusinowa – tu w tej chwili sytuacja jest najlepsza, choć czujnik wskazuje, że „zanieczyszczenie powietrza może stanowić zagrożenie dla zdrowia”. Najgorzej sytuacja wygląda w okolicach sensorów umieszczonych przy Alei Wyzwolenia w Śródmieściu, na Sobięcinie, na Starym Zdroju przy 11 Listopada czy na Piaskowej Górze w okolicach ulicy Wyszyńskiego. Tam, zgodnie z legendą systemu ESA „jakość powietrza jest bardzo zła i ma negatywny wpływ na zdrowie”. Odczyty ze Starego Zdroju czy Nowego Miasta też nie wyglądają najlepiej.

Edukacyjna Sieć Antysmogowa to specjalny program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Czujniki umieszczane są głównie na szkołach.

Dodano: 17 stycznia 2023 21:05
 • Piter pisze:

  Masakra.

 • Tytus pisze:

  Pomyślmy. Węgiel w miarę jakości po 3200 ( kiedy po 600) Pis sprawdził syf co się nie pali za 2000 ( do którego wszyscy dopłacamy). Więc prosty wniosek, ludziska palą czym się da. Kotami, plastikiem, szmatami. Czysta energia? Bez Jaj, nie po to wydali 60 mld na wszystko tylko nie na OZE, żeby teraz pachniało

 • Anonim pisze:

  @ Tytus pisze: 17 stycznia 2023 o 22:05 – węgieł pali się normalnie, ub.olu, czy ty korzystasz w ogóle z węgla?

 • pati pisze:

  brednie ,co rok ubywa pieców a barany straszą smogiem a pelikany wałbrzyskie to łykają

 • Kika pisze:

  Przydałby się taki czujnik na przedszkolu na poniatowie. Choć wystarczy wystawić głowę za okno i czuć smród. Masakra

 • Pola pisze:

  Ciekawe komu tak zależy na straszeniu niby smogiem?

 • trutypodatnik pisze:

  Ile darmozjady i sabotażyści obowiązującego prawa z wałbrzyskiej straży miejskiej wystawili w kolejnych latach 2022, 2021, 2020, 2019, 2018 mandatów za spalanie odpadów w ogródkach? Nie pouczeń, bo to nic nie daje, tylko mandatów. Czy wynik ( będzie na pewno w każdym roku zero lub max. kilka ) ma jakiś związek z jakością powietrza?

 • Pola pisze:

  Wrocław – 76 zł od mieszkania – (1,20 za metr kwadratowy mieszkania nie od osoby ) za wywóz odpadów w tym co tydzień wielkogabarytowych i za odpady zielone. W Wałbrzychu i odpady zielone i wielkogabarytowe trzeba samemu odwozić do PSZOK lub gniazd za 35 zł miesięcznie za 1 osobę czyli za przeciętnie 3 osoby w mieszkaniu wychodzi 105 zł ( we Wrocławiu 76 zł). Pytanie czy nieodbieranie gabarytów i zielonych w Wałbrzychu ma związek ze spalaniem ich w ogrodach i jakością powietrza?

 • Radek pisze:

  Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa po przeliczeniu na polskie wynosi 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `