Dodano: 10 grudnia 2023 13:51

Fałszywy alarm na zbiorniku w Jaworniku – głupi żart wywołał pełną mobilizację służb ratowniczych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Głupi żart postawił wszystkie służby na nogi. Wieczorową porą do jaworskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o załamaniu się tafli lodu pod człowiekiem na zbiorniku wodnym Jawornik.

Z informacji przekazanych przez zgłaszającego wynikało, że osoba pod którą załamał się lód wpadła do wody i już nie wypłynęła. Natychmiast do zdarzenia zostały zadysponowane siły ratowniczo-gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jaworze wraz z łodzią ratownicza, zespoły ratownictwa medycznego oraz Policja Jawor. Z uwagi na charakter zgłoszenia w stan gotowości została postawiona grupa wodno-nurkowa z Legnicy, która finalnie została zadysponowana do zdarzenia na zbiorniku wodnym­ –informuje straż pożarna.

Straż przeszukiwała linię brzegową i poszukiwała świadków zdarzenia. Ratownicy sprawdzali zbiornik, wchodząc do przerębla wykutego dla lokalnej grupy morsów, w celu poszukiwania osoby poszkodowanej.

REKLAMA

Zgłoszenie, które wpłynęło do służb ratowniczych, okazało się żartem. Ze wszystkich ustaleń dokonanych przez kierującego działaniami ratowniczymi wynikało, że zdarzenie się nie miało miejsce.

Telefon osoby zgłaszającej był nieaktywny, co jeszcze bardziej utwierdziło ratowników w przekonaniu, że mają do czynienia z głupim żartem. W tej sprawie dalsze czynności prowadzi jaworska Policja.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także