Falstart karty mieszkańca „Kocham Wałbrzych”? Od rana nie można się zarejestrować

2 kwietnia 2024 07:18.

To dziś, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prezydenta Wałbrzycha, miała ruszyć możliwość wirtualnej rejestracji w programie karty mieszkańca „Kocham Wałbrzych”. Strona internetowa programu pojawiła się w internecie. O poranku nie było jednak możliwości zarejestrowania się. Nie znaleźliśmy także aplikacji umożliwiającej rejestrację.

Szczegóły dotyczące programu miejskiej karty „Kocham Wałbrzych” poznaliśmy w drugiej połowie marca. To wówczas Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha zapowiedział, że karta w wersji elektronicznej będzie wydawana od drugiego kwietnia. Dwa tygodnie później ma pojawić się możliwość wydawania wersji tradycyjnej.

System wprowadza w Wałbrzychu firma wyłoniona w przetargu. Operacja kosztuje ponad osiemdziesiąt tysięcy złotych. Firma ma doświadczenie z wprowadzania podobnych kart w innych samorządach w Polsce.

REKLAMA

Karta mieszkańca ma zachęcać mieszkańców Wałbrzycha do płacenia podatków w mieście. W zamian ma oferować zniżki do miejskich instytucji, a w przyszłości także zniżki na usługi czy produkty oferowane przez przedsiębiorców, którzy zgłoszą się do programu.

By wyrobić kartę, mieszkaniec musi wejść na stronę www.karta.walbrzych.eu lub pobrać bezpłatną aplikację „Karta Mieszkańca Kocham Wałbrzych” – zapowiadali w marcu miejscy urzędnicy. Później trzeba wskanować pierwszą stronę zeznania PIT za miniony rok, zdjęcie i Urzędowe Potwierdzenie Odbioru zeznania podatkowego.

O poranku wielokrotnie próbowaliśmy zarejestrować się w systemie. Do godziny 7.15 nie udało nam się otworzyć strony z rejestracją. Na telefonach z systemem Android nie udało nam się znaleźć aplikacji „Kocham Wałbrzych”. Aplikację udało nam się odnaleźć i pobrać jedynie na system iOS.

Około godziny dziewiątej na profilu prezydenta Wałbrzycha w mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że możliwość rejestracji w systemie pojawi się w samo południe.

Do tematu będziemy wracać.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 kwietnia 2024 07:18
`