Dodano: 31 października 2021 10:10
Facebook zablokował oficjalny fanpage czeskiego Trutnova. Powód – pornografia
Tematy: Czechy facebook kultura trutnov wystawa
Facebook zablokował oficjalny fanpage przygranicznego, czeskiego Trutnova. Jako oficjalny powód podano rozpowszechnianie pornografii. Administratorzy i władze miasta są oburzeni. Kontrowersyjny post to zdjęcia z otwartej właśnie w mieście wystawy światowej sławy fotografa Františka Drtikola.
– Jest dla nas niezrozumiałe, że dziś można tak postrzegać sztukę współczesną z pracowni światowej sławy autora – można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Trutnova.
Administratorzy złożyli odwołanie do Facebooka, jednak strona wciąż pozostaje zablokowana. Jeśli nie uda się wymóc na Faceboook’u odblokowania fanpage’a, wciągu 30 dni, zostanie założony nowy. To jednak znacznie utrudni komunikację urzędu z mieszkańcam. Trutnov znany jest z dużej aktywności w mediach społecznościowych. Fanpage miasta obserwowało kilkadziesiąt tysięcy osób.
František Drtikol to czeski fotograf i malarz, prekursor czeskiej modernistycznej fotografii. Urodził się 3 marca 1883 w Przybramie. Zmarł 13 stycznia 1961 w Pradze.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Fot. Wystawa fotografii w Trutnovie. Fot. użyczona / Miloš Šálek

Fot. Wystawa fotografii w Trutnovie. Fot. użyczona / Miloš Šálek

Fot. Wystawa fotografii w Trutnovie. Fot. użyczona / Miloš Šálek

Fot. Wystawa fotografii w Trutnovie. Fot. użyczona / Miloš Šálek

Zobacz także
- Wałbrzych. 70 mln złotych dla niewielkich organizacji pozarządowych
- Stronie Śląskie. Tama ma być zabezpieczona do końca marca
- Ruszają zapisy do 4. Festiwalu Biegowego pod Chełmcem
- „Śmieszny gość”, za którym biegają młodzi wałbrzyszanie. Prezydent Wałbrzycha komentuje wizytę Sławomira Mentzena
- Dachowanie w Boguszowie-Gorcach. Kierująca autem kobieta miała ponad 2 promile!
- To może być mroźna noc. Ostrzeżenie wydało IMGW
Najczęściej czytane
Atak nożem w Walimiu. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR
Jaworzyna Śląska. Rozpoczyna się potężny projekt z Czechami
Nowa Biedronka w Świebodzicach. Sklep dziś otwarto
Morderstwo w Walimiu. Nie żyje mężczyzna dźgnięty nożem
To półtoramilionowy samochód, którzy przejechał przez tunel na S3. Kierowcy szuka GDDKiA