Dodano: 12 lipca 2020 21:00

Exit polls: Andrzej Duda minimalnie lepszy od Trzaskowskiego

Tematy: 


Według wstępnych sondaży exit polls podanych dokładnie o godzinie 21 przez telewizję Polsat II turę wyborów prezydenckich wygrał Andrzej Duda. Wynikiem 50,4– 49,6% pokonał Rafała Trzaskowskiego i to on najprawdopodobniej przez następnych 5 lat pełnił będzie ponownie funkcję prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Przypominamy, że są to jedynie wstępne wyniki wyborów. Oficjalne dane poznamy najwcześniej jutro po południu. Na stronie PKW będą jednak publikowane cząstkowe wyniki wyborów. Wyborcy mogą na bieżąco śledzić, jak rozłożyły się głosy w całej Polsce.

Exit poll to sondaż przeprowadzany przez agencję badawczą w dniu wyborów, w którym wyborcy wychodzący z lokali wyborczych odpowiadają na pytanie, na kogo głosowali. Na podstawie exit polls podaje się pierwsze, przybliżone wyniki wyborów tuż po zamknięciu lokali wyborczych, na kilka lub kilkanaście godzin przed oficjalnymi wynikami podawanymi przez komisje wyborcze. Sondaże takie są zazwyczaj przeprowadzane przez prywatne firmy medialne, jak gazety i telewizje. W sondażach tych występuje naturalny margines błędu, nierzadko duży (przeważnie 2 pkt. %),

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015