Ewakuacja skarbówek w Wałbrzychu i Świdnicy

28 stycznia 2019 11:05. Ewakuacja urzędu skarbowego w Wałbrzychu. 28.01.2019 r, Fot. użyczona / Ontek

Tematy: 


Pracowników i petentów skarbówek w Wałbrzychu i w Świdnicy ewakuowano po tym, jak do urzędów trafiły maile z informacją o podłożeniu bomby. Na miejsce wezwano straż pożarną, policję i pirotechników. Z Urzędu Skarbowego w Świdnicy ewakuowano około stu osób, ponad sto musiało opuścić skarbówkę także w Wałbrzychu przy ulicy Uczniowskiej.

To kolejna, tego typu sytuacja w ostatnich dniach. W ubiegłym tygodniu po podobnej wiadomości ewakuowano urzędy w Jeleniej Górze czy Legnicy. Alarm bombowy ogłoszono we wtorek także w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu. Wcześniejsze ostrzeżenia nie potwierdziły się. W budynkach nie znaleziono niebezpiecznych materiałów.

Służby przypominają, że zgodnie z Kodeksem Karnym:

REKLAMA

Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Ewakuacja urzędu skarbowego w Wałbrzychu. 28.01.2019 r, Fot. użyczona / Ontek

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 stycznia 2019 11:05
`