Dodano: 4 czerwca 2024 18:15

Eurowybory 2024. Sylwia Bielawska: Najważniejsze to pójść głosować!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


– Najważniejsze to pójść na wybory i oddać głos w sprawie bezpiecznej przyszłości naszej i naszych dzieci. Od tego zależy to, w jakim świecie i Europie będziemy żyli. Niestabilna sytuacja geopolityczna, wojna tocząca się za naszą granicą wymaga od nas tego wysiłku i skorzystania z tego prawa! Prawa do oddania głosu i prawa do decydowania, jak będą wyglądały nasze losy przez najbliższe lata – powiedziała była wiceprezydent Wałbrzycha, dziś parlamentarzystka, Sylwia Bielawska.

W świdnickim Rynku Koalicja Obywatelska podsumowała kończącą się kampanię w wyborach do Europarlamentu.  Jak powiedział szef dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej Michał Jaros priorytetem dla przyszłych europarlamentarzystów ma być przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa.

– Chcemy silnej Europy i silnej Polski w tej Europie. – powiedział przewodniczący Jaros, zaznaczając, że spora część kandydatów z list KO to osoby bezpartyjne, na które warto oddać głos.

REKLAMA

Drugim, poza bezpieczeństwem problemem, nad jakim chcą się pochylić przyszli europarlamentarzyści KO to kwestia środków na rozwój regionu.

– To pieniądze nie tylko na rozwój infrastruktury, nie tylko programów społecznych, edukacji. Jako wiceprezydentka wspomnę, że Wałbrzych był niekwestionowanym liderem w pozyskiwaniu środków, które przeznaczaliśmy właśnie na edukację, na programy społeczne, dzięki którym mogliśmy realizować bardzo wiele inicjatyw, które pozwalały rozwijać miasto, rozwijać nasz region. – podkreśliła w świdnickim Rynku Sylwia Bielawska.

Wybory do europarlamentu odbędą się już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca. Wybierać w nich będziemy 53 europosłów i europosłanek na kadencję 2024-2029. Według szacunkowych danych frekwencja może nie przekroczyć 50% uprawnionych do głosowania.

fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także