Tematy: sponsorowany
Polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na pieniądze na dostępność z programu Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego. To pomoc finansowa, skierowana zarówno do średnich i dużych firm, jak i tych mikro oraz małych.
Polscy przedsiębiorcy mogą poprawić dostępność prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, dzięki wykorzystaniu funduszy europejskich. Kwota nie jest bagatelna, bo aż 73 mln złotych. Wsparcie to umożliwi również dopasowanie się firm do wymogów ustawy, wdrażającej Dyrektywę EAA o dostępności.
Nabór wniosków trwa już od 5 sierpnia 2024. O pomoc finansową mogą starać się nie tylko duże i średnie firmy, ale również te małe, a nawet mikro firmy z całej Polski. Wnioski pożyczkowe składane są w ramach programu Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego. Pożyczki na dostępność umożliwiają uzyskanie preferencyjnych warunków finansowania, gdy przedsiębiorca pragnie wdrożyć działania, czyniące jego działalność bądź jej efekty, bardziej dostępnymi dla odbiorców o szczególnych wymaganiach. Z pomocą uzyskanych z funduszu pieniędzy może opłacić inwestycje, poprawiające nie tylko dostępność architektoniczną do swojej działalności, ale również cyfrową, poprzez polepszenie kanałów komunikacyjno-informacyjnych, dzięki którym mogą dotrzeć do jego firmy klienci ze szczególnymi potrzebami. Przy okazji mogą oni sprawdzić na stronie internetowej bet.pl, jakie są wyniki rozgrywek sportowych. Warunkiem otrzymania dofinansowania jest przeprowadzenie audytu dostępności ex-ante w zakresie inwestycji, która będzie opłacona pożyczonymi z funduszu pieniędzmi.
Dzięki pomocy finansowej, oferowanej w ramach programu Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego, właściciele polskich firm mogą poczynić inwestycje w zakresie ulepszenia miejsca, w jakim znajduje się siedziba lub miejsce prowadzenia ich biznesu. Mogą również zmodyfikować sposób lub formę wykonywania swojej działalności gospodarczej, tak by była bardziej przyjazna dla wymagających klientów. Mogą również zainwestować pieniądze z pożyczki w swoje produkty czy usługi, czyniąc je bardziej przystępnymi dla osób ze szczególnymi potrzebami. Inicjatywa ma na celu szerszą integrację społeczną i sprzyja szerzeniu idei równouprawnienia. Ponadto, dzięki tej pomocy finansowej przedsiębiorcy, szczególni ci, którzy posiadają małe firmy, mogą pozwolić sobie na zmodernizowanie swojej działalności gospodarczej.
W ramach pożyczek mogą uzyskać spore dotacje finansowe, rzędu nawet 1 miliona złotych. Przy czym jeden przedsiębiorca może skorzystać z kilku pożyczek, pod warunkiem, że ich suma nie przekroczy wartości 1 miliona złotych. Pożyczki mają preferencyjne oprocentowanie w wysokości od 0,15% w ciągu roku. Korzystny jest również okres ich spłaty. Kwota do 500 tysięcy złotych ma być spłacona w ciągu 7 lat, natomiast wyższa do 10 lat. Karencja w spłacie to12 miesięcy od dnia podpisania umowy. Warto wspomnieć, że możliwe jest umorzenie pożyczki. Minimalnie 15% a maksymalnie 30%, po prawidłowym wykonaniu zamierzonej inwestycji i rozliczeniu wydatków. Dodatkowe 15% może być umorzone, gdy pożyczkobiorca uzyska certyfikat dostępności w rozumieniu art. 19 ustawy z dnia 19.07.2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
Projekt pożyczek na dostępność, z funduszy unijnych, dla polskich firm, finansowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego wraz z partnerami: Polską Fundacją Przedsiębiorczości ze Szczecina i Agencją Rozwoju Regionalnego MARR S.A, jest działaniem ściśle prospołecznym. Umożliwia również szerszemu gronu klientów, dotarcie do oferty polskich przedsiębiorstw.
To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.