Eugeniusz Stanisławek wiceprzewodniczącym światowej organizacji Karate Kyokushinkai

27 marca 2019 10:49. Eugeniusz Stanisławek (2 z P) z częścią polskiej ekipy na zawodach w Fukuoce. Fot. użyczona / E. Stanisławek

Tematy: 


Eugeniusz Stanisławek, prezes wałbrzyskiego Klubu Karate Kyokushinkai został wiceprzewodniczącym światowej organizacji tego stylu walki. Oficjalną nominację Stanisławek odebrał w Japonii, podczas rozgrywanych w Fukuoce zawodach Pucharu Świata w Karate Kyokushinkai.

– W lipcu 2018 roku zostałem wiceprzewodniczącym światowej organizacji Kyokushin Tezuka Group wcześniej zostałem o tym fakcie poinformowany – powiedział w rozmowie z naszym reporterem Eugeniusz Stanisławek – Natomiast teraz odebrałem dyplomy, pasy i oficjalne nominacje na stanowisko i stopień 7 dan.

Eugeniusz Stanisławek to jeden z niewielu karateków na świecie posiadających 7 dan. Podczas swojej ponad 40 letniej kariery wychował wielu zawodników, którzy osiągnęli poziom europejski poziom mistrzowski.

– Od 5 dana w górę wymagane są osiągnięcia organizacyjne czyli publikowanie, wychowanie zawodników, osiągnięcia trenerskie i organizacyjne. Sukcesy moich wychowanków? W Mistrzostwach Świata Elżbieta Łukaniuk zdobyła trzecie miejsce, jeżeli chodzi o Mistrzostwa Europy to tych medali było około 20 – nie jestem w stanie na szybko dokładnie policzyć. W Mistrzostwach Polski, niestylowych, czyli nie naszych Tezuka Group, to medali było około 50. – dodaje z uśmiechem Stanisławek

 

Komentarze

Dodano: 27 marca 2019 10:49
Pozostałe informacje
© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015