Episkopat reaguje na stan zagrożenia epidemicznego. Nie wszyscy muszą być na mszy

13 marca 2020 20:50. Otwarcie jadłodajni przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Msze święte ograniczone do 50 osób – to odpowiedź episkopatu Polski na wprowadzony przez premiera RP Mateusz Morawieckiego stan zagrożenia epidemicznego.

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, podczas każdej mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła będzie mogło przebywać maksymalnie 50 osób – informuje w specjalnym komunikacie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

W wydanym komunikacie przypomniano również o dyspensie wydawanej przed biskupów diecezjalnych od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Osoby, które z niej korzystają, proszone są o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.

REKLAMA

Kapłani i osoby życia konsekrowanego proszone są, aby każdego dnia o godzinie 20.30, bez udziału wiernych, odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. O to samo prosi się wiernych.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 marca 2020 20:50
`