Epidemia uderza w finanse Dzierżoniowa. Wpływy do budżetu niższe nawet o 10 mln

20 maja 2020 18:44. Dzierżoniów, Rynek. Fot. użyczona / Urząd Miasta w Dzierżoniowie

Tematy: 


To pierwsza gmina w regionie, która tak otwarcie i szczegółowo mówi o skutkach finansowych epidemii. W Dzierżoniowie ucierpią budżet obywatelski, duże wydarzenia kulturalne i sportowe czy współpraca partnerska. Miasto szacuje, że tegoroczne wpływy do budżetu mogą być nawet o około 10 milionów złotych niższe od planowanych.

Pierwszą ofiarą oszczędności pada budżet obywatelski. Jak informuje gmina, w związku z tym, że nie ma możliwości bezpiecznego przeprowadzenia głosowania i wcześniejszego promowania zgłoszonych pomysłów, w tym roku Dzierżoniów rezygnuje z budżetu obywatelskiego. Co ważne, pomysły wskazane w ubiegłorocznym budżecie będą realizowane. Natomiast milion złotych, który miał trafić na tegoroczny budżet przeznaczony zostanie na pokrycie nieplanowanych wydatków spowodowanych koronawirusem oraz likwidację starych pieców w mieszkaniach komunalnych.

Do końca roku Dzierżoniowski Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji nie zorganizują także dużych imprez plenerowych. W ich miejsce mają pojawić się mniejsze wydarzenia, które będą organizowane w zależności od obowiązujących wytycznych sanitarnych. Pod znakiem zapytania stanęło także otwarcie odkrytego basenu. Prawdopodobnie w tym roku nie będzie możliwości uruchomienia takich obiektów.

REKLAMA

Zawieszona zostaje także współpraca partnerska. Zmiany dotkną także plany związane z inwestycjami. Dzierżoniów walczy jednak o to, by ograniczenia były jak najmniejsze.

Duża i ważna, tegoroczna zmiana dotyczy także pracy przedszkoli w czasie wakacji. By ułatwić pracującym rodzicom opiekę nad dziećmi, placówki będą działać także w lipcu i sierpniu.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 maja 2020 18:44
`