Dodano: 11 maja 2022 16:03

Ekspresowe tempo budowy basenu w Świdnicy. Wałbrzych wciąż bez letniego basenu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Są już niecki, stoi część zjeżdżalni, a za dwa tygodnie mają rozpocząć się testy polegające na wypełnieniu niecek wodą. Modernizacja ponad stuletniego basenu w Świdnicy, a w praktyce budowa zupełnie nowego obiektu jest już bardzo zaawansowana. Teoretycznie basen ma być uruchomiony dopiero w przyszłym roku. Oceniając zaawansowanie prac można jednak podejrzewać, że może się to udać jeszcze w tym roku. Po udostępnieniu obiektu Wałbrzych będzie jedynym dużym miastem w regionie bez takiej letniej atrakcji.

To projekt modernizacji, a właściwie całkowitej przebudowy jednego z największych basenów letnich w Polsce. Lustro wody w tym miejscu liczyło blisko 2 tysiące 800 metrów kwadratowych. W miejscu starych, żelbetonowych niecek pojawiły się nowoczesne, w znacznej mierze wykonane ze stali.

Poprzedni basen liczył ponad sto lat i nie był nigdy modernizowany. Świdnica już kilka lat temu podjęła decyzję o rozpoczęciu prac. Remont ruszył ostatecznie w maju ubiegłego roku.

REKLAMA

Dziś prace dobiegają końca. Niecki są już usadowione w ziemi. Za dwa tygodnie mają być wypełnione wodą i rozpoczną się testy ich szczelności.

Na basenie największa część to część rekreacyjna, z niecką, w której znajduje się między innymi sztuczna rzeka. Tuż obok będzie wodny plac zabaw dla dzieci czy mniejszy brodzik z atrakcjami. Nie zabrakło oczywiście ogromnej zjeżdżalni, a nawet dwóch i basenu sportowego.

Inwestycja warta jest blisko 35 milionów złotych. Świdnica to kolejne po Strzegomiu czy Jaworze miasto w regionie, które zdecydowało się na modernizację lub budowę letniego basenu. Po otwarciu świdnickiego obiektu Wałbrzych będzie jedynym, dużym miastem w regionie, które nie ma takiej atrakcji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także