Dodano: 15 maja 2024 12:05

Ekologiczna akcja w Starych Bogaczowicach. Strażacy zbierają elektrośmieci

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Strażacy ochotnicy ze Starych Bogaczowic zbierają elektroodpady. Planują odsprzedać je firmie recyklingowej, a uzyskane w ten sposób środki przeznaczyć na doposażenie jednostki.

To już drugi rok, kiedy druhowie ze Starych Bogaczowic organizują zbiórkę elektroodpadów. Przyjmują każdy nie działający lub niepotrzebny sprzęt – od lodówki po stare radio. Ważne, aby dostarczyć je do ich remizy.

Przede wszystkim chodzi o zepsute, niedziałające sprzęty takie jak lodówki, piekarniki, telewizory, radioodtwarzacze i inne urządzenia elektroniczne. – Miejsce zbiórki to Główna 150b, plac przy remizie w Starych Bogaczowicach. Prosimy o niezastawianie bram wjazdowych – mówi strażak ochotnik ze Starych Bogaczowic.

REKLAMA

Zbiórka prowadzona jest do 8 czerwca. Następnie zebrane elektroodpady zostaną sprzedane firmie recyklingowej. Środki uzyskane z tej sprzedaży zostaną przeznaczone na zakup najbardziej potrzebnego i najszybciej zużywającego się sprzętu – doposażenie osobiste strażaków-ratowników.

Przede wszystkim latarki, hełmy, rękawice bojowe i buty, a także odzież. Mamy dość sporo interwencji, dlatego sprzęt szybko się zużywa. Dlatego też prowadzimy tę zbiórkę, ponieważ w większości gospodarstw domowych znajduje się taki sprzęt.

W ubiegłym roku ochotnicy ze Starych Bogaczowic zebrali i zutylizowali ponad 2,5 tony elektroodpadów. Uzyskana kwota była raczej symboliczna, jednak strażacy ochotnicy podkreślają, że każda złotówka jest ważna. Jak już wspomniano, sprzęt do remizy można oddawać przez całą dobę – ważne jest, aby go tam przywieźć. Strażacy nie odbierają sprzętów z domów.

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także