Dziś sekcja zwłok noworodka porzuconego w krzakach na Podgórzu

20 lutego 2018 06:55. W zaroślach przy ulicy Niepoległości 75 odnaleziono martwego noworodka. Wałbrzych, 19.02.2018 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


20 lutego przed południem rozpocząć ma się sekcja zwłok noworodka odnalezionego wczoraj w krzakach nieopodal jednej z kamienic przy ulicy Niepodległości. Ma ona dać odpowiedź na pytanie, czy dziecko urodziło się i zostało porzucone żywe, czy w chwili narodzin już nie żyło.

Od odpowiedzi na te pytania śledczy uzależniają kwalifikację czynu i zarzuty, jakie zostaną postawione zatrzymanej 28-letniej kobiecie, matce dziecka. Jeśli noworodek był żywy, zostanie jej postawiony zarzut dzieciobójstwa i zabójstwa. Jeśli dziecko urodziło się martwe kobiecie postawiony zostanie zarzut zbezczeszczenia zwłok.

Przypomnijmy, że wczoraj, (19 lutego 2018 r.) wczesnym popołudniem spacerujący z psem mężczyzna odnalazł w krzakach przy jednej z kamienic na Podgórzu zwłoki noworodka z resztkami łożyska i pępowiny. Po wstępnych ustaleniach udało się zatrzymać 28-letnią kobietę i 46-letniego mężczyznę mogących mieć związek ze śmiercią noworodka.

REKLAMA

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 lutego 2018 06:55
`