Dziś prokuratorskie zarzuty może usłyszeć Jacek C. Miał przyjąć łapówkę

21 grudnia 2018 00:17. Jacek C. – Burmistrz Boguszowa-Gorc. fot. Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Samorządowiec ma być doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy dziś przed południem. W środę 19. grudnia 2018 roku około godziny trzynastej został zatrzymany w urzędzie gminy przez policjantów z wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Od tego czasu śledczy mają 48 godzin na przedstawienie zarzutów i ewentualne skierowane wniosku do sądu o tymczasowy areszt.

Wczoraj około południa do śledczych trafił materiał zebrany przez wrocławskich funkcjonariuszy. Ze względu na trwające czynności prokuratura nie chciała jednak ujawniać szczegółów sprawy. Śledczy zapoznali się z materiałem i prawdopodobnie podjęli już decyzję czy i jakie zarzuty postawić Jackowi C.. Te mogą dotyczyć przestępstwa o charakterze korupcyjnym. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że burmistrz Boguszowa-Gorc został przyłapany na gorącym uczynku, w trakcie przyjmowania łapówki. Tę miał mu wręczyć jeden z przedsiębiorców, który wykonuje inwestycję na zlecenie gminy. Wcześniej miał zawiadomić policję o możliwości korupcji w urzędzie. Nieoficjalnie – mowa o pięćdziesięciu tysiącach złotych.

Śledczy dziś przed południem mają poinformować czy i ewentualnie jakie zarzuty usłyszał samorządowiec. Od tej decyzji będą zależały dalsze kroki, dotyczące między innymi wniosku do sądu o tymczasowy areszt.

Jacek C. rządził w Boguszowie-Gorcach miesiąc. Zastąpił na tym stanowisku Waldemara Kujawę. Wcześniej sprawował funkcję starosty powiatu wałbrzyskiego.

Do sprawy będziemy wracać.

Koronawirus to bardzo poważna sprawa. Nie ulegamy medialnej panice, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

Dołącz do czytelników Dziennik Wałbrzych.

Komentarze

Dodano: 21 grudnia 2018 00:17
Pozostałe informacje
© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015