Dziś prokuratorskie zarzuty może usłyszeć Jacek C. Miał przyjąć łapówkę

21 grudnia 2018 00:17. Jacek C. – Burmistrz Boguszowa-Gorc. fot. Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Samorządowiec ma być doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy dziś przed południem. W środę 19. grudnia 2018 roku około godziny trzynastej został zatrzymany w urzędzie gminy przez policjantów z wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Od tego czasu śledczy mają 48 godzin na przedstawienie zarzutów i ewentualne skierowane wniosku do sądu o tymczasowy areszt.

Wczoraj około południa do śledczych trafił materiał zebrany przez wrocławskich funkcjonariuszy. Ze względu na trwające czynności prokuratura nie chciała jednak ujawniać szczegółów sprawy. Śledczy zapoznali się z materiałem i prawdopodobnie podjęli już decyzję czy i jakie zarzuty postawić Jackowi C.. Te mogą dotyczyć przestępstwa o charakterze korupcyjnym. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że burmistrz Boguszowa-Gorc został przyłapany na gorącym uczynku, w trakcie przyjmowania łapówki. Tę miał mu wręczyć jeden z przedsiębiorców, który wykonuje inwestycję na zlecenie gminy. Wcześniej miał zawiadomić policję o możliwości korupcji w urzędzie. Nieoficjalnie – mowa o pięćdziesięciu tysiącach złotych.

Śledczy dziś przed południem mają poinformować czy i ewentualnie jakie zarzuty usłyszał samorządowiec. Od tej decyzji będą zależały dalsze kroki, dotyczące między innymi wniosku do sądu o tymczasowy areszt.

REKLAMA

Jacek C. rządził w Boguszowie-Gorcach miesiąc. Zastąpił na tym stanowisku Waldemara Kujawę. Wcześniej sprawował funkcję starosty powiatu wałbrzyskiego.

Do sprawy będziemy wracać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 grudnia 2018 00:17
`