
Tematy: obwodnica
To najważniejsze wydarzenie w powojennej historii rozwoju Wałbrzycha. W piątek 8.czerwca o godzinie 16 w wałbrzyskim ratuszu prezydent Roman Szełemej podpsał pierwszy przetarg na budowę obwodnicy Wałbrzycha.
Rusza przetarg na obwodnicę Wałbrzycha! Wkrótce wyłonimy wykonawcę największej budowy w powojennych dziejach @WalbrzychMM ! pic.twitter.com/RAc1W4pxHE
— WałbrzychMojeMiasto (@WalbrzychMM) 8 czerwca 2018
REKLAMA
Postępowanie dotyczyło będzie budowy kilkusetmetrowego odcinka obwodnicy przebiegającego przez Szczawno-Zdrój – od wiaduktu przy ulicy Wieniawskiego do łącznika przy obecnym salonie Kia.
– To kamień milowy na drodze realizacji gigantycznego przedsięwzięcia, jakim jest budowa Zachodniej Obwodnicy Wałbrzycha. – powiedział w rozmowie z dziennikiem prezydent Roman Szełemej – To podsumowanie, co pragnę z całą mocą podkreślić, wielomiesięcznej pracy kilkudziesięciu osób w Urzędzie Miasta i w ZDKiUM, którym chcę gorąco i z całego serca podziękować.
Podpisanie przetargu kończy pierwszy etap budowy Zachodniej Obwodnicy Wałbrzycha, polegający na przygotowaniu, uaktualnieniu oraz uprawomocnieniu się dokumentacji budowlanej. Prace trwały nie tylko w Wałbrzychu. Charakter budowy oraz fakt, że cała inwestycja objęta została tzw. parasolem antykorupcyjnym sprawił, że dokumenty wędrowały pomiędzy Wałbrzychem, ministerstwami infrastruktury i rozwoju w Warszawie oraz odpowiednimi komórkami w Komisji Europejskiej.
Niezależnie od tego trwa procedura wyłonienia inżyniera projektu. W obu przypadkach kryterium wyboru będzie nie tylko cena, choć, jak mówi prezydent Szełemej będzie ona miała podstawowe znaczenie. W algorytmie jaki zadziała przy wyborze wykonawcy będą brane pod uwagę różne czynniki, w tym przede wszystkim kompetencje.
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Wałbrzych. Prywatni przewoźnicy jednak nie będą mogli korzystać z przystanków w Wałbrzychu
Kolejne utrudnienia między Starymi Bogaczowicami a Strugą. Drogę będą zamykać każdego wieczoru
Wałbrzych. Do końca tygodnia nowa sygnalizacja świetlna na Podzamczu
Głuszyca będzie miała nowy basen. Przebudowa ruszy po tym sezonie
Ulica Beethovena oficjalnie otwarta. Dawne tereny pokopalniane zmieniły się nie do poznania
Wałbrzych. Ulica Beethovena jak nowa
Pilny komunikat. Wody z kranu nie wolno pić w Jabłowie i części Czarnego Boru
Wybierasz się na Silent Disco? Redpoint przygotował specjalną ofertę
Region. Wypadek z udziałem konia. Nie żyje 18-miesięczne dziecko
Wirki. Wodę z dawnej kopalni „tankują” jak paliwo. Zobacz, jak działa niezwykły dystrybutor (WIDEO)