Podpisano przetarg na budowę Zachodniej Obwodnicy Wałbrzycha

8 czerwca 2018 14:52. Budowa drogi autostradowej. Fot. ilustracyjna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To najważniejsze wydarzenie w powojennej historii rozwoju Wałbrzycha. W piątek 8.czerwca o godzinie 16 w wałbrzyskim ratuszu prezydent Roman Szełemej podpsał pierwszy przetarg na budowę obwodnicy Wałbrzycha.

Postępowanie dotyczyło będzie budowy kilkusetmetrowego odcinka obwodnicy przebiegającego przez Szczawno-Zdrój – od wiaduktu przy ulicy Wieniawskiego do łącznika przy obecnym salonie Kia.

– To kamień milowy na drodze realizacji gigantycznego przedsięwzięcia, jakim jest budowa Zachodniej Obwodnicy Wałbrzycha.  – powiedział w rozmowie z dziennikiem prezydent Roman Szełemej – To podsumowanie, co pragnę z całą mocą podkreślić, wielomiesięcznej pracy kilkudziesięciu osób w Urzędzie Miasta i w ZDKiUM, którym chcę  gorąco i z całego serca podziękować. 

Podpisanie przetargu kończy pierwszy etap budowy Zachodniej Obwodnicy Wałbrzycha, polegający na przygotowaniu, uaktualnieniu oraz uprawomocnieniu się dokumentacji budowlanej. Prace trwały nie tylko w Wałbrzychu. Charakter budowy oraz fakt, że cała inwestycja objęta została tzw. parasolem antykorupcyjnym sprawił, że dokumenty wędrowały pomiędzy Wałbrzychem, ministerstwami infrastruktury i rozwoju w Warszawie oraz odpowiednimi komórkami w Komisji Europejskiej.

Niezależnie od tego trwa procedura wyłonienia inżyniera projektu. W obu przypadkach kryterium wyboru będzie nie tylko cena, choć, jak mówi prezydent Szełemej będzie ona miała podstawowe znaczenie. W algorytmie jaki zadziała przy wyborze wykonawcy będą brane pod uwagę różne czynniki, w tym przede wszystkim kompetencje.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 czerwca 2018 14:52
`