Dziś ostatni dzień na rozliczenie się z fiskusem za ubiegły rok. Termin mija o północy

2 maja 2022 11:49. Formularze PiT. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


2 maja to ostateczny termin rozliczenia się z Urzędem Skarmowym za 2021 rok – przypomina Krajowej Administracji Skarbowej. Termin złożenia PIT mija o północy. Z fiskusem rozliczyć się można na kilka sposobów.

Zeznania podatkowe można złożyć przez usługę Twój e-PIT, system e-Deklaracje lub w formie papierowej. Szczególnym powodzeniem cieszy się elektroniczna forma rozliczania. Do dziś złożono rekordową liczbę około 5,9 mln zeznań w usłudze Twój e-PIT. Do północy 2 maja można zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w tej usłudze. Potem KAS automatycznie zaakceptuje zeznania PIT-37 i PIT-38.

Zachęcam do zalogowania się do e-Urzędu Skarbowego i sprawdzenia swojego zeznania PIT, zanim zostanie ono automatycznie zaakceptowane. W ten sposób można jeszcze uwzględnić przysługujące odliczenia, skorzystać z ulg, które nie są automatycznie przypisane w systemie i zmienić lub wskazać organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1% podatku – napisała w komunikacie prasowym zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anna Chałupa.

REKLAMA

Szefowa KAS przypomina również, że osoby rozliczające PIT w formie elektronicznej szybciej otrzymają zwrot nadpłaconego podatku – do 45 dni. Nadpłaty do kwoty 5 tys. zł z większości zeznań PIT-37 złożonych przez usługę Twój e-PIT, zwracane są w ciągu 7 dni. Dla nadpłat wynikających z zeznań papierowych termin zwrotu wynosi do trzech miesięcy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 maja 2022 11:49
`