Od dziś w Dzienniku nie komentujemy anonimowo. Wprowadziliśmy nowy system komentarzy

20 lutego 2017 15:04.

Tematy: 


Od dziś w Dzienniku wprowadzamy nowy system komentowania zamieszczonych tekstów. Od początku istnienia portalu zdecydowanie opowiadamy się przeciwko wulgaryzmom, hejtowi internetowemu i wypowiedziom rażąco naruszającym zasady życia społecznego. Do tej pory jednak, pomimo moderacji komentarzy zdarzało się nam przepuścić coś, co nie powinno ujrzeć światła dziennego, szczególnie w tekstach wzbudzających spore kontrowersje.

Od dziś osoby komentujące nie będą już jedynie anonimowym adresem IP w statystykach. Zostawicie po sobie trwały, elektroniczny ślad w postaci imienia i nazwiska lub pseudonimu powiązanego z waszym kontem na Facebooku. Mamy nadzieję, że ukróci to praktykę „wylewania”  anonimowego hejtu czy też spamowych wpisów z tego samego IP. Nie blokujemy wypowiedzi kontrowersyjnych, jeśli tylko nie będą anonimowe.

Nowy system komentowania wpisów oparty jest na środowisku społecznościowym. Aby dodać komentarz należy posiadać konto na Facebooku – komentarz może, wedle naszego życzenia, pokazać się jednocześnie i na stronie komentowanego tekstu i na Facebooku, lub pozostać wyłącznie na stronie Dziennika. Dodatkowo, analogicznie do samego Facebooka, informowani będziecie o każdej aktywności w skomentowanym artykule.

REKLAMA

Zdajemy sobie sprawę, że taki system komentowania może zniechęcić część z biorących udział w „dyskusjach” pod artykułami. Jeśli jednak efektem tego ma być bardziej cywilizowany, wolny od internetowego hejtu poziom rozmowy, jesteśmy skłonni ponieść taką cenę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 lutego 2017 15:04
`