Dziś 18. Toyota Półmaraton Wałbrzych. Uwaga – duże utrudnienia w Śródmieściu

20 sierpnia 2017 06:00. 21.08.2016 Wałbrzych. 2500 zawodników stanęło na starcie 17. Toyota Półmaratonu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W niedzielę ponad 3000 biegaczy z Polski i zagranicy wystartuje w 18. Półmaratonie Wałbrzyskim. Na kilka godzin przed startem przedstawiamy garść informacji, przydatnych tak dla biegaczy jak i dla mieszkańców Wałbrzycha.

Bieg odbywa się ulicami Śródmieścia Wałbrzycha, użytkownicy dróg muszą przygotować się więc na trwające kilka godzin utrudnienia w ruchu. Start biegu planowany jest na godzinę 11, ale już od godziny 9 do 15  przygotować się należy to, że dla ruchu samochodowego  zamknięte zostanie praktycznie całe Śródmieście, a trasy autobusów komunikacji miejskiej zostaną zmienione.

  • Linie: A, 11, 12 w kierunku Podgórza z ulicy Kolejowej skierowane zostanie ulicą Sikorskiego do ulicy Niepodległości, natomiast w drodze powrotnej w kierunku Starego Zdroju autobusy pojadą Sikorskiego, Kolejową gdzie za skrzyżowaniem z ul. Wysockiego ustanowiony zostanie przystanek zastępczy.
  • Linia C, autobusy kursować będą przez ul. Sikorskiego do Galerii Victoria /bez wjazdu na przystanek 1 Maja – ZUS/.
  • Linia 2, w kierunku Sobięcina i Piaskowej Góry autobusy będą kursować przez ul. Sikorskiego.
  • Linia 5, w kierunku Rusinowa skierowana zostanie ulicami: Kolejową (dodatkowy przystanek za skrzyżowaniem z ul. Wysockiego), Parkową, 11 Listopada, Piłsudskiego (nawrót) i dalej do Rusinowa, natomiast z Rusinowa w kierunku Szczawna Zdroju autobusy pojadą ul. 11 Listopada, Piłsudskiego (nawrót), Parkową, Kolejową do ul. Wysockiego, gdzie naprzeciwko hali OSiR utworzony zostanie zastępczy przystanek.
  • Odjazdy w kierunku Jedliny-Zdroju., Walimia, Głuszycy realizowane będą z zastępczego przystanku przy ul. Kolejowej.
  • Linia 15, przystanek końcowy i początkowy przeniesiony zostanie z ul. Wysockiego na ul. Sikorskiego, linia kursować będzie w kierunku Glinika Nowego przez ul. Sikorskiego do ul. Moniuszki.Kursy w kierunku Nowego Miasta realizowane przez ul. Kolejową /przystanek zastępczy/, Parkową, 11 Listopada do ul. Piłsudskiego (nawrót przez ul. Kubeckiego) i z powrotem przez ul. 11 Listopada do ul. Sikorskiego.
  • Dodatkowo na zamkniętym odcinku drogi pomiędzy Placem Tuwima a Dworcem Głównym z częstotliwością co 30 minut kursować będzie autobus zastępczy. Zamknięcie ulic planowane jest na godz. 9:00, z wyjątkiem ul. Sikorskiego gdzie zmiany w organizacji ruchu wystąpią już od godz,. 6:00 (po godz. 6:00 ruch odbywać się będzie wyłącznie zachodnią częścią drogi.

3000 biegaczy to także spora ilość samochodów, którymi zjadą się biegacze. Wałbrzyszanie powinni wziąć pod uwagę mogące wystąpić problemy z zaparkowaniem samochodu w okolicach Śródmieścia. Parking samochodowy w sobotę i niedzielę, dla uczestników XVIII Toyota Półmaraton Wałbrzych znajduje się obok hali lekkoatletycznej (wjazd od pl. Skarżyńskiego z ul. Lotników i Olimpijskiej. (W niedzielę tylko od ul Olimpijskiej).

REKLAMA

Parking samochodowy w niedzielę dla uczestników XVIII Toyota Półmaraton Wałbrzych, którzy odebrali wcześniej numery i pakiety startowe, znajduje się na ul. Sikorskiego (przy Tauron) oraz Rycerskiej i przy ZUS (wjazd ulicą 1 go Maja od Sobięcina pod wiaduktem) – do godz. 10,00.

Przypominamy jeszcze raz, ze na wszystkich uczestników Półmaratonu, niezależnie od dystansu jaki pokonają oraz zajętego miejsca czeka nagroda – nowiutka Toyota Aigo, ufundowana przez głównego sponsora biegu. Warto więc po zakonczeniu rywalizacji na trasie poczekać do czasu losowania tej jakże atrakcyjnej nagrody.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 sierpnia 2017 06:00
`