Dzierżoniów wyremontuje letni basen. Dziś to priorytetowa inwestycja sportowo-rekreacyjna w mieście

9 maja 2023 07:26. Basen w Dzierżoniowie. Fot. użyczona

Około 20 milionów złotych kosztować ma modernizacja basenu letniego w Dzierżoniowie. To bardzo droga, jednak jak mówią urzędnicy, bardzo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja.

Basen w Dzierżoniowie wymaga remontu. Duża, 50-metrowa sportowa niecka i druga mniejsza, rekreacyjna, ostatni raz remontowane były prawie 40 lat temu, pod koniec lat 80. ubiegłego stulecia. Dziś obiekt trąci myszką, chociaż, jak przyznają urzędnicy, w gorące letnie dni jest oblegany przez mieszkańców.

Przede wszystkim basen chcemy powiększyć, ale mówimy tutaj dosłownie o kilkudziesięciu centymetrach, żeby ta duża pływalnia miała pełne 50 metrów i żeby można było na niej rozgrywać zawody. Poza tym większej rewolucji nie będzie. Oprócz tego, co widzimy dzisiaj jeszcze powstanie taka strefa rekreacji dla najmłodszych dzieci – wyjaśnia Rafał Pilśniak z dzierżoniowskiego Urzędu Miasta.

REKLAMA

Projekt modernizacji jest już gotowy, a miasto czeka tylko na możliwość pozyskania środków na tę inwestycję. A tych potrzeba nie mało – remont pochłonąć ma około 20 milionów złotych. Inwestycja została jednak uznana za priorytetową w kategorii infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Dzierżoniowie.

Jeśli patrzylibyśmy na to pod względem czysto ekonomicznym, to chyba nie ma w Polsce miasta, które ma dodatni bilans finansowy związany z takim basenem. Natomiast jest taka potrzeba, bo to miejsce cieszy się dużą popularnością. Ono jest w Ośrodku Sportu i Rekreacji i szczególnie w te dwa wakacyjne miesiące, ale i często w czerwcu przy dobrej pogodzie mamy tutaj tłum dzieciaków i młodzieży, którzy spędzają tutaj sporo czasu – dodaje Rafał Pilśniak.

Poza remontem i powiększeniem niecek basenowych wymieniona ma zostać też cała infrastruktura związana z dostarczaniem i oczyszczaniem wody. Urzędnicy uspokajają: w tym sezonie basen będzie czynny, jeśli znajdą się pieniądze, remont rozpocząć się ma jesienią tego roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 maja 2023 07:26
`