Dzierżoniów. Historia Diory opisana w komiksie

10 marca 2021 14:18. Komiks o historii zakładów Diora fot. Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Komiks opowiada o przemysłowej historii Dzierżoniowa. Kolorowa, przystępna dla każdego forma, z wieloma detalami z historii miasta i zakładów Diora to pomysł na zachowanie wspomnień i pamiątkę dla wielu pokoleń mieszkańców samego Dzierżoniowa, jak i regionu.

Na dwudziestu ośmiu stronach przedstawiono historię Zakładów Radowych od 1945 roku, przez budowę nowego zakładu w 1964, aż do 2006 roku, czyli momentu wyprodukowania telewizora „Tosca” i zakończenia działalności firmy Diora Spółka Akcyjna.

Pomysł przedstawienia historii Diory w formie komiksu spotkał się z dużym zainteresowaniem już podczas dwóch edycji wystawy w ramach Projektu Diora. Kolejnym elementem było oklejenie miejskich przystanków komiksową wersją historii dzierżoniowskich radioodbiorników – przyznają dzierżoniowscy urzędnicy.

REKLAMA

Autorem wydanego komiksu są rysownik Michał Stawicki i historyk Arnold Kordasiewicz. Wydawnictwo ukazało się w nakładzie dziesięciu tysięcy sztuk. Komiks można kupić w Biurze Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miejskiego w Dzierżoniowie za 96 groszy za sztukę.

W tym samym czasie Muzeum Miejskie w Dzierżoniowie rozpoczęło realizację projektu „Diora w 3D”. Powstają wirtualne, trójwymiarowe modele radioodbiorników pochodzące z muzealnej kolekcji. Projektu są publikowane w mediach społecznościowych.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 marca 2021 14:18
`