Dziennik Wałbrzych z grantem od Google. Jesteśmy wśród 150 docenionych redakcji w kraju

17 czerwca 2020 18:22. Jacek Zych - redaktor naczelny Dziennika Wałbrzych. Fot. / Samowyzwalacz

Tematy: 


Na całym świecie ze wsparcia oferowanego przez Google w ramach inicjatywy Journalism Emergency Relief Fund skorzysta ponad pięć tysięcy lokalnych wydawców – informują wirtualnemedia.pl. W Polsce ponad 150.

Pomoc finansową dla lokalnych mediów, które ucierpiały w wyniku epidemii koronawirusa koncern ogłosił już w połowie kwietnia. Jak informuje serwis branżowy Wirtualne Media była ona skierowana do redakcji, które ucierpiały, ale rzetelnie informowały o pandemii.

Na ogłoszony konkurs wpłynęło 12 tysięcy zgłoszeń z blisko 150 krajów na całym świecie. Jak informował koncern, zgłoszenia rozpatrywane były między innymi pod kątem publikacji oryginalnych informacji w czasie kryzysu. Wydawcy musieli funkcjonować na rynku od co najmniej roku i zatrudniać od 2 do 100 osób.

REKLAMA

W Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce wsparcie trafiło do 1550 wydawców – informują Wirtualne Media. Każda wybrana redakcja, pomimo kryzysu, nadal dostarczała swoim odbiorcom wysokiej jakości informacje.

W Polsce ze wsparcia skorzystało 150 wydawców. Są wśród nich między innymi „Tygodnik Tucholski”, „Tygodnik Podhalański” czy „Czas Chojnic”. Grant trafił także do naszej redakcji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 czerwca 2020 18:22
`