Dodano: 29 maja 2023 08:17

Dziennik „po godzinach”. Sekrety skutecznego ogarnięcia szafy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Szafa to serce naszej garderoby. Miejsce, w którym przechowujemy nasze ulubione ubrania i dodatki. Właśnie dlatego warto poświęcić trochę czasu na uporządkowanie i poukładanie swojej szafy. Dzięki temu nie tylko zyskamy lepszy przegląd nad swoją kolekcją, ale także łatwiej będzie  tworzyć stylowe outfity. Oto kilka przydatnych wskazówek, jak poukładać swoją szafę.

  1. Opróżnij szafę: pierwszym krokiem jest opróżnienie całej szafy. Wyjmij wszystkie ubrania, akcesoria i elementy, które się w niej znajdują. To dobry moment, aby przemyśleć każdą rzecz i zdecydować, czy warto ją zatrzymać. Możesz je także podzielić na kategorie, na przykład bluzki, spodnie, sukienki, itp.
  2. Oceń i sortuj ubrania: Teraz, gdy masz wszystko wyjęte z szafy, oceniaj swoje ubrania. Zastanów się, czy nadal je nosisz, czy pasują do Twojego aktualnego stylu, czy są w dobrym stanie. Oddziel te, których już nie chcesz lub nie potrzebujesz. Możesz je przekazać potrzebującym lub sprzedać.
  3. Wykorzystaj odpowiednie ułatwienia organizacyjne: Istnieje wiele różnych narzędzi i ułatwień, które możesz wykorzystać, aby lepiej poukładać swoją szafę. Na przykład, możesz zainstalować wieszaki o różnej długości, aby łatwiej było przechowywać długie płaszcze, spódnice czy sukienki. Użyj także koszyków, pojemników lub segregatorów do przechowywania bielizny, skarpetek lub drobnych akcesoriów. Pamiętaj, aby oznaczyć pojemniki lub pudełka, aby było łatwiej znaleźć to, czego szukasz.
  4. Organizuj według kolorów lub sezonowości: Możesz poukładać ubrania według spektrum kolorów, zaczynając od białych i jasnych odcieni, a kończąc na czerni. Inną opcją jest poukładanie według sezonu – umieść na widoku ubrania odpowiednie dla bieżącej pory roku i przechowuj te przeznaczone na inne okresy w mniej dostępnym miejscu.

Wiosenne porządki w szafie fot. użyczone

Wiosenne porządki w szafie fot. użyczone

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także