Dodano: 12 listopada 2020 11:48

Dziećmorowice. Wjechał w drzewo. Miał ponad promil alkoholu w organizmie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Pijany 57-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków i wjechał w drzewo. Do wypadku doszło w miniony wtorek przy ulicy Sienkiewicza w Dziećmorowicach. Badanie wykazało u mężczyzny 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Do wypadku doszło po godzinie szesnastej w miniony wtorek. Podczas wykonywania na miejscu czynności mundurowi szybko wyczuli, że sprawca jest pod wpływem alkoholu. Okazało się, że mężczyzna miał 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Losem 57-latka zajmie się teraz sąd. Za jazdę po pijaku grozi mu długotrwały zakaz kierowania oraz wysoka grzywna. Mężczyzna może trafić także na dwa lata do więzienia.

REKLAMA

Przy tej okazji policja apeluje:

Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, który przekaże informacje Policji, a dyżurny wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym. Przypominamy jedną z najważniejszych zasad. Piłeś ? Nie wsiadaj „za kółko”!

Wypadek w Dziećmorowicach fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Wypadek w Dziećmorowicach fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także