Dzieci wyjdą z domów bez opieki. Rząd łagodzi obostrzenia

4 stycznia 2021 13:54. Zimowy Wałbrzych. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W rozporządzeniu Rady Ministrów, które dziś ma być opublikowane pojawi się zapis, który dopuści możliwość przebywania dzieci na świeżym powietrzu w godzinach od ósmej do szesnastej bez opieki dorosłego – poinformował dziś na konferencji prasowej szef resortu zdrowia. Przypomnijmy, do tej pory dzieci do szesnastego roku życia mogły wychodzić w tych godzinach tylko pod opieką dorosłego.

Adam Niedzielski przyznał, że to reakcja na wnioski o zmianę obostrzeń w związku z rozpoczętymi właśnie feriami zimowymi.

Mamy okres ferii, które niestety nie są takimi prawdziwymi feriami, jakie pamiętamy, jakie moglibyśmy spędzić w górach, zjeżdżając na nartach. Chcemy dać jednak możliwość korzystania ze świeżego powietrza i tego, żeby dzieci w godzinach od ósmej do szesnastej mogły po prostu przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania – mówił dziś szef resortu zdrowia.

REKLAMA

Przypomnijmy, zakaz wychodzenia dzieci w wyznaczonych godzinach zaczął obowiązywać w październiku i miał sprawić, że maluchy będą uczestniczyć w zdalnych zajęciach lekcyjnych. Wstępnie zakładano, że będzie obowiązywał także w czasie ferii. Dziś resort zdrowia zmienił jednak zdanie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 stycznia 2021 13:54
`